Zpět na » 1. Bundesliga » Žádná Belgie. Daley Blind bude hrát za Bayern Mnichov

1. Bundesliga - Žádná Belgie. Daley Blind bude hrát za Bayern Mnichov

Žádná Belgie. Daley Blind bude hrát za Bayern Mnichov © radioagricultura.cl - Daley Blind bude hrát za Bayern Mnichov

1

Líbilo se

05.01. - Daley Blind se nedávno rozhodl, že v Ajaxu už pokračovat nechce a v pokročilých fotbalových letech chce zkusit novou výzvu. Velmi blízko prý byl belgický klub Royal Antverpy, ale nové zprávy mluví o něčem jiném a nečekaném. Dlouholetý nizozemský reprezentant se zadarmo připojí k Bayernu Mnichov, který nyní bude postrádat Lucase Hernandéze, který bude mimo do konce sezóny.

Daley Blind má za sebou poměrně krásnou a úspěšnou kariéru. Napodobil svého otce Dannyho a stal se legendou Ajaxu Amsterdam, za který odehrál 333 zápasů. Během svého prvního působení v klubu před odchodem do Manchesteru United vyhrál tituly 4 a po svém návratu v roce 2018 další 3. I v již zmiňovaném Manchesteru odehrál 141 zápasů a vyhrál EFL Cup, FA Cup a Evropskou ligu. Nyní se ale rozhodl, že je čas, aby přenechal místo mladším spoluhráčům a chtěl zkusit novou výzvu.

Ta měla původně přijít v Belgii. Jenže přestup do Antverp nevyšel. Dalším zájemcem měl být španělský Real Sociedad, kde by svými zkušenostmi pomohl i tamním mladíkům. Ani tam ale nakonec 32letý Blind neskončí. Překvapivě se totiž jako volný hráč upíše Bayernu Mnichov. Ten na MS v Kataru ztratil Hernandeze, který mohl nastupovat ve středu obrany i na jejím kraji, stejně jako Blind, který také umí skvěle rozehrát. To nám ukázal právě i v Kataru, kde byl jedním z nejlepších Nizozemců. V Bavorsku už podstoupil zdravotní prohlídku a vše už by mělo být formalitou.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články