Zpět na » Primera Division » Real Madrid shání náhradu za Mendyho. V hledáčku má Alphonsa Daviese a Grimalda

Real Madrid shání náhradu za Mendyho. V hledáčku má Alphonsa Daviese a Grimalda

Real Madrid shání náhradu za Mendyho. V hledáčku má Alphonsa Daviese a Grimalda © jerseyeveningpost.com - Chystá se velký přestup Alphonsa Daviese?

0

Líbilo se

11.01. - Poslední výkony Ferlanda Mendyho nutí vedení Realu Madrid přemýšlet o tom, zda není čas sehnat za francouzského beka elitní náhradu, která by obranu posunula na vyšší level. Zrak tedy obracejí na Alphonsa Daviese z Bayernu Mnichov, za něhož by měl alternovat barcelonský odchovanec Grimaldo, který už několik let válí za Benficu Lisabon.

Kraje obrany, to jsou nejslabší místa sestavy Realu Madrid. Na pravém kraji má Ancelotti k dispozici Daniho Carvajala, který je věčně zraněný. spolehlivého Lucase Vázquéze a Alvára Odriozolu, který letos doposud odehrál jeden zápas. Na levém kraji je Ferland Mendy. 27letý Francouz, který před pár lety dorazil z Lyonu za nemalé peníze. Jeho dobré výkony střídaly horší, ale letos to vůbec není ono. Mendy takřka nepřispívá do ofenzivy, ale zároveň kupí chyby v obraně, bránění mu dělá problém a tým to za něj odnáší.

Navíc začaly kolovat novinky o zájmu některých klubů. Real Madrid by tak mohl začít shánět náhradu. Tu vidí v Alphonso Daviesovi. Jeho příběh dobře známe. Bayern ho pořídil z Vancouveru jako křídlo, ale rozhodl se ho předělat na krajního beka. A byla to skvělá volba. Kanaďan se ve velmi nízkém věku stal jedním z nejlepších na světa a výkonnost si opravdu drží. Stále je mu pouhých 22 let a ve světě nenajdeme hodnotnějšího levého obránce. Real Madrid tedy jasně ví, kam cílí.

Grimaldo

Černým koněm na tuto pozici by ale mohl být Alejandro Grimaldo. 27 letý Španěl je odchovancem La Masie, ale od roku 2016 obléká dres Benficy. Za tu už odehrál 279 zápasů a zdobí ho i pěkná produktivita. Prožívá skvělou letošní sezónu a pro Real Madrid by to mohla být o hodně levnější varianta na levý kraj. Smlouva mu navíc končí v létě, a tak by mohl později přijít úplně zadarmo. Mimo asi není ani varianta návratu Frana Garcíi, který září za Rayo Vallecano a Real Madrid má mít údajně právo zpětného odkupu.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články