Zpět na » 1. Bundesliga » Yann Sommer poprvé trénoval s Bayernem, v pátek ho čeká debut

1. Bundesliga - Yann Sommer poprvé trénoval s Bayernem, v pátek ho čeká debut

Yann Sommer poprvé trénoval s Bayernem, v pátek ho čeká debut © marca.com - Yann Sommer v dresu Bayernu Mnichov

0

Líbilo se

19.01. - Švýcarský reprezentační brankář se po vleklých jednáních nakonec z Borussie Mönchengladbach stěhuje do Bayernu Mnichov. Do bavorské metropole přiletěl ve středu v noci, ve čtvrtek absolvoval první trénink s novými spoluhráči a v pátek nastoupí na pozici jedničky proti Lipsku. Yann Sommer v novém působišti neztrácí ani minutu času.

Několik renomovaných zdrojů, včetně Bildu nebo Kickeru se shodují na tom, že by se švýcarská brankářská jednička měla postavit do branky Bayernu Mnichov hned v pátek, v ligovém utkání proti RB Lipsko. Yann Sommer odcestoval ve středu do Mnichova na zdravotní prohlídku a ve čtvrtek by měl podepsat s německým mistrem smlouvu. Trenér Bayernu, Julian Nagelsmann, si žádné starosti se sehráním nedělá. Sommerovi podle něj bude stačit patnáct minut na to, aby se začlenil a zvykl si na obranou hru.

Čtyřiatřicetiletý Sommer bude téměř po celý zbytek sezóny v brance nahrazovat zraněného Manuela Neuera, který si přivodil v zimě zlomeninu nohy. Jeho návrat do branky bude komplikovaný a nikdo vlastně dobře neví, zda bude schopen vrátit se do bývalé formy. Do Borussie-Parku mezitím dorazil Sommerův nástupce, Jonas Omlin z Montpellier. Yann Sommer se mezitím ve čtvrtek zařadil mezi nové spoluhráče na prvním tréninku a očekává se, že bude v pátek bránit tři tyče v duelu s RB Lipskem.

Přestup švýcarského reprezentačního brankáře vyšel Bayern Mnichov na 8 milionů eur. Smlouvu v novém působišti podepsal do roku 2025. Do role brankářské dvojky se v bavorském klubu opět postaví Sven Ulreich, kterému generálka na soutěžní utkání nevyšla podle představ a po třech inkasovaných brankách od Salzburku byl dokonce vystřídán.

Andrea Suttnerová / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články