Zpět na » 1. Bundesliga » Drama v Dortmundu. O remíze s Bayernem rozhodl v posledních vteřinách Modeste

1. Bundesliga - Drama v Dortmundu. O remíze s Bayernem rozhodl v posledních vteřinách Modeste

Drama v Dortmundu. O remíze s Bayernem rozhodl v posledních vteřinách Modeste © thescore.com - Radost po Modesteho gólu

0

08.10. - REVIEW Der Klassiker je vždy vrcholem bundesligové sezóny. Ten první letošní přišel nyní v devátém kole. Borussia Dortmund přivítala Bayern, který byl namlsaný vysokými výhrami nad Leverkusenem a Plzní. Zato BVB v posledním kole padlo v Kolíně a bylo za outsidera. Predikce se potvrdily, ale zlatá střídáni trenéra Terziče zajistila Dortmundu alespoň bod.

První poločas byl praktikcy jen o tom, kdo první udělá chybu v obraně. Moc se toho nedělo. Velkou příležitost měl portugalský reprezentant Raphael Guerreiro. Jeho štiplavou ránu ale vytáhl Neuer. Přišlo ale to dokola omýlané „Nedáš, dostaneš”. Jamal Musiala nabil Goretzkovi a ten zamířil přesně k tyči branky Alexandera Meyera. Skóre už se v první půli neměnilo.

Druhý poločas už byl o dost zajímavější. Obrovskou šanci měl hned ze začátku Sadio Mané. Hlavou ale netrefil prázdnou bránu. Jak se ukázalo, může toho litovat. Alespoň v té chvíli to napravil Leroy Sané. Hodně aktivní ofenzivní hráč propálil Meyera a Bayern vedl už 2:0. Jako klíčová se pak ukázala Terzičova střídání. Do hry pustil Anthonyho Modesteho a Karima Adeyemiho. Druhý jmenovaný sice mezi střelce nepronikl, ale jeho pohyb a chuť dělaly Bayernu velké problémy.

Modeste nejdříve nahrál na snížení Moukoka. 18letý útočník si s ním narazil a neomylně prostřelil Neuera. Zkušený francouzský kanonýr Modeste se pak mohl prosadit již dříve, ale ve vápně selhal. Balón v tisíciprocentní šanci netrefil jak měl a z blízka do prázdné brány netrefil. Nakonec se ale hrdinou stal. Bayern oslabený po vyloučení Comana se musel v posledních minutách bránit velkému tlaku domácích. Když už se zdálo, že je po všem, Nico Schlotterbeck zázračně míč stihl před brankovou čárou a jeho centr do sítě uklidil právě Modeste. Srovnal v doslova posledních sekundách a Borussia Dortmund slaví zisk alespoň jednoho bodu z utkání s největším rivalem. Toto derby vítěze nepoznalo po 6 letech.