Zpět na » Ostatní » Marco Reus může přijít o Mistrovství světa v Kataru

Marco Reus může přijít o Mistrovství světa v Kataru

Marco Reus může přijít o Mistrovství světa v Kataru © thesun.co.uk - Marco Reus se nepříjemně zranil

0

Líbilo se

18.09. - Před mistrovství světa v Brazílii v roce 2014 byl Marco Reus v životní formě, která by mu jednoznačně přinesla konečnou nominaci. Jenže přišlo zranění, které ho nakonec ze hry vyřadilo. Německo světový šampionát vyhrálo a smolař Marco Reus tak přišel o největší trofej, jakou může fotbalista vyhrát. O 8 let později je tu strach, že by o mistrovství mohl Reus přijít znovu.

Borussia Dortmund hostila v Signal Iduna Parku Schalke 04. Ostrý a vyhrocený zápas s obrovskou tradicí. Westfálské derby. Marco Reus vedl černožluté do boje znovu jako kapitán a největší hvězda. V letošní sezóně si zatím připsal 2 góly a 2 asistence a patří mezi nejlepší hráče klubu. Jenže zápas pro něj skončil mnohem dříve než závěrečným hvizdem. Ve 31. minutě špatně došlápl, kotník šel do pravého úhlu a Reus se skácel k zemi. Ze záběrů jde mráz po zádech. Spoluhráči ho plácali po zádech a utěšovali, zatímco jejich kapitán opouštěl hřiště na nosítkách a v slzách.

Reuse zranění provázejí po celou jeho kariéru. Nebýt nich, asi by nebyl stále v Dortmundu, kde už je považován za nesmrtelnou klubovou legendu. Během kariéry musel vynechat 133 zápasů. Číslo se rozhodně navýší i nyní. Otázkou ale je, zda se bude Reus schopný zotavit do šampionátu v Kataru. Přidal by se tak k Wijnaldumovi a zřejmě i Pogbovi, kteří šampionát kvůli zranění zmeškají.

Triumf z Brazílie mu spoluhráči věnovali

Na mistrovství svět si Marco Reus přeci jen zahrál. V dobrém na něj ale asi vzpomínat nebude. Německo v Rusku vypadlo už ve skupině. 33letý ofenzivní záložník byl zřejmě nejlepším hráčem Německého výběru, ale ani jeho výkony k postupu nepomohly. V Kataru tak měl jedinečnou možnost napravit předchozí neúspěch a nekončit kariéru s tím, že přišel o zlaté mistrovství a na dalším jako favorit ani nepostoupil ze skupiny. Vypadá to ale, že úspěch na největší světové scéně mu zkrátka není souzen.

David Suchý / dailymail.com

Nejnovější články