Zpět na » 1. Bundesliga » O hráče Lipska je velký zájem. Nabídky chodí na Angeliňa, Szoboszlaie a Gvardiola

1. Bundesliga - O hráče Lipska je velký zájem. Nabídky chodí na Angeliňa, Szoboszlaie a Gvardiola

O hráče Lipska je velký zájem. Nabídky chodí na Angeliňa, Szoboszlaie a Gvardiola © futaa.com - Angeliňo nejspíše doplatí na příchod Rauma z Hoffenheimu

0

Líbilo se

02.08. - Lipsko má před sebou další sezónu, kdy bude chtít nahánět Bayern v souboji o titul. Za sebou má po zisku DFB Pokalu první trofej v novodobé historii a míří ještě výš. Zatím dokázal klub přivést záložníka Schlagera z Wolfsburgu, brankáře Blaswiche z Heraclesu a fantastického Davida Rauma z Hoffenheimu. Klub je ale připraven i prodávat. Na odchodu může být hned trojice hráčů. Angeliňo, Dominik Szoboszlai a mladý stoper Joško Gvardiol.

Angeliňo nejspíše doplatí na příchod Rauma z Hoffenheimu a bude si moct hledat nové angažmá. 25letý Španěl byl přitom jednou z opor klubu již od svého příchodu na hostování z Manchesteru City v roce 2020. Během první sezóny se dostal mezi elitní evropské krajní obránce. Za takřka 100 zápasů si připsal 12 gólů a 28 asistencí. Fantastická čísla na obránce.

David Raum se ale pro vedení asi zdá být perspektivnější možností. Jednou z možností může být Hoffenheim, který právě Rauma potřebuje nahradit. Druhou pak Barcelona, která by ho stejně jako Hoffenheim mohla získat na hostování.

Dominik Szoboszlai je již od dob, co zářil v dresu Salzburgu jednou z největších mladých hvězd evropského fotbalu. 21letý Maďar má za sebou první celou sezónu v Lipsku, během které se uvedl 6 góly a 8 asistencemi. Na čísla v Rakousku to nemá, ale nemůžeme zapomenout na to, že Bundesliga je mnohem vyšší level. Čísla to nejsou špatná. I proto přilákal Neapol, která za něj nabízí 30 milionů Eur.

Nejžhavější zboží z Lipska je ale 20letý stoper Joško Gvardiol. Před sezónou dorazil z Dinama Záhřeb a okamžitě se zařadil mezi nejlepší bundesligové stopery. Jeho vyspělost uchvátila celou Evropu a hodnota mu vzrostla až na 35 milionů eur. Částka, kterou za něj Lipsko dalo, rozhodně nebyla malá, ale již teď se to vyplatilo. Chelsea prý má o chorvatského reprezentanta enormní zájem a snaží se ho získat za jakoukoliv cenu. O jeho prodeji ale Lipsko nechce ani slyšet.

David Suchý / bulinews.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články