Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern má první trofej. Superpohár získal potřetí v řadě

1. Bundesliga - Bayern má první trofej. Superpohár získal potřetí v řadě

Bayern má první trofej. Superpohár získal potřetí v řadě © bavarianfootbalworks.com - Bayern slaví zisk třetího superpoháru v řadě

0

31.07. - Sezónu v Německu už sice zahájily týmy v poháru, ale pořádným startem je vždy až superpohár. V tom se letos utkal vítěz ligy Bayern s vítězem poháru z Lipska. A zápas to byl rozhodně záživný. Nabídl krásnou podívanou a 8 gólů. S trofejí nakonec po výhře 5:3 odchází Bayern Mnichov.

Ačkoliv to výsledek a ani statistiky příliš neukazují, Bayern byl od začátku naprosto dominantní. Skóre otevřel již po 14 minutách talentovaný Jamal Musiala a dostal svůj tým do pohody. Tu ještě zvětšil o 16 minut později Sadio Mané, který ve svém prvním ostrém zápase za Bayern dokázal skórovat poté, co mu míč jako na stříbrném podnose připravil Serge Gnabry přímo před branku. Před koncem poločasu ještě na 3:0 zvýšil Benjamin Pavard.

Až ve druhé půli přišlo pořádné drama. Z rohového kopu snížil Marcel Halstenberg. Radost fanoušků i hráčů Lipska ze snížení ale zkazil Gnabry, který Bayernu po zmatku před brankou Gulácsiho vrátil třígólové vedení. Z penalty ale znovu snížil Nkunku a když v 88. minutě na rozdíl jediné branky krásně snižoval Španěl Dani Olmo, vypadalo to na infarktový závěr. K vyrovnání ale nedošlo a naopak to byl Bayern, kdo měl poslední slovo. Konkrétně pak Leroy Sané. Ten fantasticky zakončil protiútok a dal tak razítko na třetí výhru Bayernu v superpoháru v řadě.