Zpět na » 1. Bundesliga » BVB oznamuje: Erling Haaland utrpěl zranění

1. Bundesliga - BVB oznamuje: Erling Haaland utrpěl zranění

BVB oznamuje: Erling Haaland utrpěl zranění © marca.com - Erling Haaland

3

Líbilo se

24.01. - Erling Haaland v zápase s Hoffenheimem musel nedobrovolně opustit v 63. minutě trávník. Vynucený odchod ze hřiště nezapříčinil výkon fotbalisty, se kterým by trenér nebyl spokojen, ale zranění. Nyní Borussia doufá, že bude její klenot brzy zpátky ve hře, jelikož za něj adekvátní útočnou náhradu nemá.

V pondělí stále nebylo jasné, jak vážné zranění hvězdného útočníka postihlo a jak dlouho může být mimo. Pokud by Haaland nebyl k dispozici černožlutým na několik zápasů, byl by to velký průšvih v boji o titul s vedoucím Bayernem Mnichov, který má před Borussií náskok šesti bodů.

„Haaland byl podrobně vyšetřen v neděli a v pondělí. Podle lékařského bulletinu Haaland trpí svalovými problémy, které si však v nejbližších dnech vyžádají léčbu a další vyšetření," uvedla v pondělí BVB.

Klub každopádně neví, jak dlouho se může dál těšit ze své top hvězdy, než ji ze struktury vytrhne hodně velký rival. Jednadvacetiletý hráč, který v letošní sezóně Bundesligy vstřelil 16 z 52 branek Dortmundu, padl v Sinsheimu k zemi s bolestivou tváří.

Po „zásuvkové zkoušce“, která se obvykle provádí kvůli odhalení vážných poranění vazů v koleni, mohl zpočátku bez problémů pokračovat ve hře. Ale po hodině odkulhal poté, co se chytil za třísla.

Haaland už vynechal několik zápasů v říjnu a listopadu kvůli problémům s flexorem kyčle, čtyři v lize, dva v Lize mistrů a jeden v poháru.

V zimě 2020/21 byl Haaland na pět týdnů paralyzován přetrženým svalovým vláknem a Borussia vyhrála pouze jeden ze čtyř bundesligových zápasů.

Hoffenheim vs Dortmund: Haaland goes off injured as Borussia Dortmund win  at Hoffenheim | Marca

Zájem médií o Borussii Dortmund se navíc z velké části soustředí na Haalanda, který smí v létě klub opustit za údajně 75 milionů eur prostřednictvím výstupní klauzule. Kdy se Haaland může znovu zapojit do boje o titul, se dá těžko odhadnout.

„Přejeme Erlingovi, aby byl co nejdříve bez příznaků a mohl dělat to, co dělá nejraději: Střílet góly za BVB," dodala Borussia v prohlášení.

Kamil Zalabák / sport.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články