Zpět na » 1. Bundesliga » Vrchní představitelé Bayernu a PSG byli zvoleni do výkonného výboru UEFA

1. Bundesliga - Vrchní představitelé Bayernu a PSG byli zvoleni do výkonného výboru UEFA

Vrchní představitelé Bayernu a PSG byli zvoleni do výkonného výboru UEFA © goodwordnews.com -

0

Líbilo se

21.04. - Členové Evropské fotbalové unie (UEFA) v úterý na 45. kongresu ratifikovali do výkonného výboru unie předsedu Bayernu Mnichov Karla-Heinze Rummeniggeho a šéfa Paříže Saint-Germain Nassera Al-Khelaifiho jako zástupce Asociace evropských klubů (ECA).

Představitelé UEFA tak zvolili do exekutivy zástupce dvou z největších evropských klubů, které nefigurovali v nově vznikající Evropské Superlize (ESL). Plány na její vytvoření oznámilo dvanáct velkoklubů z Anglie, Itálie a Španělsko navzdory hrozbě vyloučení jejich i jejich hráčů z mezinárodních soutěží.

Jakýkoliv návrh bez podpory UEFA, organizace, která pracuje na rozvoji fotbalu téměř 70 let, není řešením problémů, kterým čelí fotbalová komunita. Naopak, pohání ho sobectví a vlastní zájmy."

Paříž St. Germain se drží postoje, že fotbal je hra pro všechny. Jsme rodina a komunita, jejíž základní složkou jsou fanoušci. Na to nesmíme nikdy zapomínat," prohlásil šéf PSG Al-Khelaifi.

Ředitel Juventusu Turín Andrea Agnelli opustil pozici člena ECA ve výkonném výboru UEFA po oznámení o vzniku superligy. Prezident unie Alexandr Čeferin ho kritizoval a obvinil, že neustále lže. Rummenigge se tak vrátil na pozici, kterou vykonával v letech 2016 - 2017 a následně ji propustil právě Agnellimu.

Prezident španělské La Ligy Javier Tebas zůstává členem výkonného výboru Evropské ligy. V exekutivě zůstává i viceprezident Německého fotbalového svazu (DFB) Rainer Koch, dalšími členy jsou Polák Zbigniew Boniek, Alexandr Djukov z Ruska, Angličan David Gill, Ital Gabriele Gravina, Švéd Karl-Erik Nilsson, Nizozemec Just Spee a Servet Yardimci z Turecka.

Do čtyř volných míst v Radě Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) zvolili Razvana Burleanua z Rumunska, Georgiosa Koumasa z Kypru, Petra Peterse z Německa a Dejana Savičeviče z Černé Hory, Evelinu Christellinovou z Itálie znovuzvolili jako zástupkyni žen. Viceprezidentem FIFA se stal David Martin ze Severního Irska.

Gabriela Průšová / 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Karl-Heinz Rummenigge? nebyl několik let v base? pošlete jim číslo na Peltu, ať tam máme také trojského koně.........

ovmartin23

Rummenigge? O tom nějak nevím, ale Hoeness byl

Tomguncz27
Wazz - 21.04. Odpovědět

Smajlík 2 viva la sluníčkářská UEFA!! ...alah akbar Smajlík 17

Wazz

a PSG je ted za moralistu, to mě pos...

Vincent12

Píčo muslima do Evropské instituce. K blití tohle..

AVSuvorov

A podvody PSG už budou zapomenuty.Bravo Smajlík 17

Newton_Heath
Reklama
Reklama
Nejnovější články