Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund nastavil Haalandovu cenovku. Žádné drobné nečekejte

1. Bundesliga - Dortmund nastavil Haalandovu cenovku. Žádné drobné nečekejte

Dortmund nastavil Haalandovu cenovku. Žádné drobné nečekejte © Football Espana - Jestli Haaland opravdu změní dres, nevíme, ale levné to každopádně nebude

0

Líbilo se

26.03. - Díky svým nepopíratelným fotbalovým kvalitám se stal jednoznačně jedním z nejsledovanějších fotbalistů na trhu. Erling Haaland sází v dresu Borussie Dortmund do branek soupeřů moře gólů a značnému množství fanoušků se zdá, že už Signal Iduna Park během krátkého působení přerostl. Zatímco samotný hráč pochopitelně o tématu příliš mluvit nechce, BVB by údajně za určitých podmínek povolit mohlo.

Jeho raketový nástup na bundesligovou scénu je skoro až neuvěřitelný. Do 36 startů v německé nejvyšší soutěži vměstnal norský ostrostřelec 34 branek a 3 asistence, což v případě dvacetiletého fotbalisty lze pokládat přinejmenším za úctyhodné.

Ačkoliv rodák z Leedsu od loňského přestupu ze Salcburku jen vzkvétá, Dortmund zrovna zázračnou sezónu neprožívá. Postoupil sice do semifinále domácího poháru a čtvrtfinále Ligy mistrů, v lize je z toho ale jen neuspokojivé pátémísto se čtyřbodovou ztrátou na pozice zaručující další účast v Champions League.

Také s přispěním ekonomické krize je finanční situace Borussie, která dlouhodobě těží právě z prodeje mladých hráčů, nejistá. Odchod Haalanda by však pomohl více než dost. Za 194 centimetrů vysokého útočníka totiž budou muset zájemci toto léto prý vyplatit minimálně 180 miliónů euro, výstupní klauzule na 75 miliónů euro totiž dle všeho vejde v platnost až v červenci 2022.

Pokud by pak některý z možných kupců, mezi které se řadí zejména Manchester City, Chelsea a United, skutečně vyhověl, ani tak nemá vyhráno. Mimo astronomického platu, jenž dnes není u žádného vrcholového fotbalisty výjimkou, si nový zaměstnavatel bude muset poradit s neústupným agentem Minem Raiolou. Ten si obvykle i sám pro sebe nárokuje tučný podíl z obchodu.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, espn.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Posleme Vam 50 mega, špinavýho Pulišiče, opičáky Zoumu s Kantem a Kepu co Vy na to ?

barbossaCFC

Místo Zoumy Rudiger a Kepu si můžete v klidu nechat Smajlík 2

Tomguncz27
COKO - 27.03. Odpovědět

Myslím že ani toho Rudigera nepotřebujete. Upamecano je top Smajlík 1

COKO

To nevim jestli dobrej deal. Rudigerova leva noha stoji jako celej Haaland, momentalne asi nejlepsi stoper na starym kontinentu a to nemluvim o jeho schopnostech dohazovače

barbossaCFC

Já jsem teď mluvil v rámci BVB, já mám rád celkově německý fotbal a fandím těm klubům a samozřejmě nejvíc Bayern a Dortmund, jinak vím, že je to divné Smajlík 1 Ale ano, kdybych měl mluvit za Bayern tak s příchodem Upamecana je Rudiger netřeba

Tomguncz27
Forte02 - 27.03. Odpovědět

Jo určitě na to mít v dnešní době bude mít každý klub :D

Forte02

No nebude na něj mít žádný a to je to o co Dortmundu jde Smajlík 2

Tomguncz27

Běžte do prdele s takovou. Raději by do United koupit jeho bratrance za zatím 00 hovno ..

AVSuvorov
Reklama
Reklama
Nejnovější články