Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern potvrdil zájem o Upamecana, není však sám

1. Bundesliga - Bayern potvrdil zájem o Upamecana, není však sám

Bayern potvrdil zájem o Upamecana, není však sám © The Sun - Upamecano by se teď mnichovskému mančaftu náramně hodil

0

Líbilo se

22.01. - Nového středního obránce pomalu vyhlíží mnichovský Bayern, kterému na konci sezóny velmi pravděpodobně prchnou až dva hráči pro tento post. Bezesporu jedním z nejpoptávanějších stoperů na trhu je momentálně Dayot Upamecano z RB Lipska, jehož kvality nemohl v posledním rozhovoru popřít výkonný ředitel Bavorů Karl-Heinz Rummenigge. Hegemonovi Bundesligy nahrává rovněž výstupní klauzule francouzské skály.

S 30. červnem končí stávající smlouvy Davidu Alabovi s Jêromem Boatengem, stěžejní defenzivní dvojici ve vítězném tažení Ligou mistrů z loňské sezóny. Zatímco u druhého jmenovaného ještě žije naděje na prodloužení, Alaba se už poohlíží po jiném zaměstnavateli. Mimo náctiletých borců by tak Bayernu v nejhorším případě mohl zbýt jen Niklas Süle.

V lednu mnichovský velkoklub neposílí, to avizoval již dopředu trenér Hansi Flick, pro letní přestupní termín ale je vhodné rozhodit sítě. 22letý Upamecano má momentálně s konkurenčním mužstvem z německé nejvyšší soutěže platný kontrakt do roku 2023. Co by ale mohlo vedení Bayernu zajímat více, to je výstupní klauzule v údajné hodnotě 45 miliónů euro. Na ni ovšem mají mít zálusk také oba největší týmy z Manchesteru a Liverpool, takže Mnichovští musejí v této záležitosti jednat bez zbytečných okolků.

Pochopitelně s tím budeme muset naložit, ne čistě s tímto fotbalistou, ale celkově ano," prohlásil Rummenigge ohledně ožehavého tématu. „Jsou pozice v kádru, na kterých chceme a také budeme muset zapracovat. Ale mějme na paměti, že peníze hrají v této době rovněž nezanedbatelnou roli."

Sezónu nejspíše dohraje celek z Allianz Areny se stoperským duem Alaba, Boateng, další budoucnost obranné linie však zůstává nejasná. Dočasné řešení představují mimo jiné Lucas Hernández s Benjaminem Pavardem, krajní beci, kteří ovšem v minulosti hrávali také na středu.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články