Zpět na » Serie A » Oslavenec Buffon by mohl s Juventusem znovu prodloužit smlouvu

Serie A - Oslavenec Buffon by mohl s Juventusem znovu prodloužit smlouvu

Oslavenec Buffon by mohl s Juventusem znovu prodloužit smlouvu © 90min.com - Gianluigi Buffon už nyní platí za nesmrtelnou ikonu

1

Líbilo se

28.01. - Železný muž italské kopané se ke konci kariéry zatím nesměřuje, naopak by rád setrval v jednom z nejlepších evropských klubů. Gianluigi Buffon má Juventus Turín snad už zapsaný v DNA, a přestože zastupuje během posledních sezón pozici gólmanské dvojky, rukavice na hřebík věšet zatím nechce. Podobně vidí situaci také Stará dáma, která je vyjednávání nakloněna.

Borec, který právě dnes slaví své 43. narozeniny, letos odchytal šest soutěžních duelů, z nichž hned ve třech udržel čisté konto. Jinak primárně kryje záda o třináct let mladšímu Wojciechu Szczesnému.

Aktuální smlouva tiká Buffonovi do 30. června 2021, kdy mnozí očekávali, že by mohl uzavřít bohatou kariéru. Podobně jako loni v létě se ale spíše dočkáme dalšího prodloužení kontraktu o další jednu sezónu. Rodák z Carrary se cítí stále fyzicky i psychicky v dobré kondici, což je pro stárnoucí fotbalisty pochopitelně ukazatelem číslo jedna.

Juve na takovéto dohodě v podstatě nemůže tratit. V kabině udrží klubovou legendu, která, byť třeba i jen z lavičky, dodává kuráž jak fanouškům, tak samozřejmě hráčům. Vzhledem k italskému občanství navíc nemusí kvůli náhradnímu brankáři utrácet místo v cizinecké soupisce.

Na seniorské úrovni se Buffon poprvé ukázal roku 1995 v dresu Parmy. Množství jeho aktuálních kolegů přitom tehdy ještě ani nebylo na světě. Od té doby vyhrál Gigi desetkrát Serii A, pětkrát Coppa Italia a třešničkou na dortu je pro něj zlatý světový šampionát z roku 2006. Ve službách Juventusu působí, mimo roční zastávku v PSG, takřka nepřetržitě od ročníku 2001/02.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, torino.corriere.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články