Zpět na » 1. Bundesliga » Z Bundesligy nejen Sancho. Manchester United zvažuje také středopolaře Bayernu

Z Bundesligy nejen Sancho. Manchester United zvažuje také středopolaře Bayernu

Z Bundesligy nejen Sancho. Manchester United zvažuje také středopolaře Bayernu © 90min.com - Corentin Tolisso by se prý mohl přesunout na Old Trafford

3

Líbilo se

14.07. - Pokud se během uplynulých týdnů skloňoval ve spojitosti s německou nejvyšší soutěží věhlasný Manchester United, s takřka úplnou jistotou se hovořilo o přestupu Jadona Sancha. Zatímco nejbližší budoucnost křídelníka Borussie Dortmund zdánlivě leží ke zklamání Rudých ďáblů ve Vestfálsku, působiště by mohl změnit hráč z konkurenčního Bayernu Mnichov.

Francouzský zdroj Le 10 Sport informoval o potenciálním stěhování Corentina Tolissa do Manchesteru United. Se zájmem Red Devils si mimo jiné pohrával také ostrovní Daily Mail. Obě média potvrdila souhlas Tolissova stávajícího zaměstnavatele, přiznala však, že ke konkrétní nabídce z anglické strany zatím je daleko.

Reprezentant země galského kohouta, v jejímž dresu se dokonce podílel na zisku poslední trofeje pro mistry světa, se na bavorskou půdu stěhoval v létě roku 2017 z Lyonu. Bundesligového hegemona vyšel dnes 25letý střední záložníkna více než 40 miliónů eur, po první sezóně se ovšem zdálo, že svou cenu splatí i s úroky. Bohužel proti byla četná zranění.

Prosadil by se Tolisso ve fyzičtější Premier League?

Kvůli přetrhaným vazům v koleni, která jej vyřadila takřka z celé sezóny 2018/19, nemohl Tolisso navázat na slibných deset soutěžních gólů a sedm asistencí z předchozího ročníku. Letos sice po operaci kotníku promarodil „" utkání po restartu pozastavených soutěží, i přesto ale do té doby dostal od trenéra Flicka prostor jen v šestnácti základních jedenáctkách, počítáme-li domácí i evropskou scénu.

Tržní hodnota trojnásobného držitele Meisterschale mezitím klesla na 25.5 miliónů eur, přičemž smlouvu má v Allianz Areně platnou jen do roku 2022. Rodák z Tarare jistě sám cítí, že v sestavě Bayernu aktuálně mají přednost Joshua Kimmich s Thiagem Alcantarou. Na druhou stranu se však hojně spekuluje na téma odchodu druhého jmenovaného špílmachra, což by případně Tolissovi mohlo umožnit mnohem výraznější přísun herních minut.

181 centimetrů vysoký středopolař s předky z afrického Toga, přestože nastupuje především na defenzivnějších postech v záložní řadě, má nejčastěji za úkol rychle přenášet těžiště hry a startovat ofenzivní akce. Moc toho sice nenabrání, když je však na hřišti, mívá podíl na většině útočných výpadů svého mužstva. V tomto směru jej můžeme právě Thiagovi do velké míry připodobnit, španělský borec ovšem oplývá podstatně větší zkušeností.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články