Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern má v hledáčku beka Arsenalu. Nechce ale přestup uspěchat

Bayern má v hledáčku beka Arsenalu. Nechce ale přestup uspěchat

Bayern má v hledáčku beka Arsenalu. Nechce ale přestup uspěchat © 90min.com - Héctor Bellerín prý zvažuje odchod z Londýna

0

Líbilo se

12.07. - Bavorský gigant si před začátkem letního přestupního termínu stanovil jasný cíl. Na pozici pravého obránce potřebuje trenér Hansi Flick nutně obohatit možnosti a jednou z variant je koupě Héctora Bellerína. Konkrétní nabídku zatím Bayern na sever Londýna neposlal, nepřestává však sondovat situaci kolem někdejšího velkého talentu Gunners.

O potenciálním přesunu odchovance barcelonské akademie La Masia informovalo hned několik zahraničních zdrojů. K podobným úvahám je zřejmě přivedla především iniciativa samotného hráče, který si údajně přeje po šesti letech v britské metropoli novou výzvu.

Ačkoliv se příchod 25letého rodáka z Badalony, který má na Emirates Stadium platnou smlouvu do roku 2023, jeví jako slibná investice, Bayern nechce hon na krajního obránce zbytečně uspíšit. O Bellerína se přitom zajímá rovněž Inter Milán. Přibližná tržní cena trojnásobného španělského reprezentanta se pohybuje někde v oblasti 30 miliónů eur.

Určitý risk ale dvojnásobný vítěz FA Cup představuje z pohledu rozehranosti a náchylnosti ke zranění. Bellerín totiž celou druhou polovinu loňského ročníku promarodil s přetrženými vazy v koleni. Rehabilitace mu rovněž znemožnila účastnit se letní přípravy po boku prvního týmu. Od té doby se ještě zdaleka nedokázal vrátit do původní formy.

Úřadující mistr Bundesligy ovšem nutně nemusí přivést prvotřídní hvězdu. Na hledaný post skvěle pasuje Benjamin Pavard, jemuž od ledna kryl záda host z Realu Madrid Álvaro Odriozola. Vzhledem k Odriozolově odchodu na konci sprna se však zdvojení pozice vyloženě nabízí. Prvně zmiňovaný Francouz by se tím pádem mohl posunout také na stopera, kde nezřídka kdy hrává.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články