Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern pouští zkušeného stopera. Zbystřil prý Arsenal

Bayern pouští zkušeného stopera. Zbystřil prý Arsenal

Bayern pouští zkušeného stopera. Zbystřil prý Arsenal © 90min.com - Javi Martínez možná vymění Německo za Anglii

2

Líbilo se

08.07. - Množství německých médií včera informovalo o zajímavé přestupní novince v kádru čerstvě korunovaného mistra Bundesligy. Bayern Mnichov letos údajně hodlá zpeněžit svou dlouholetou oporu Javiho Martíneze. Baskickému rodákovi sice zbývá do konce stávající smlouvy ještě jeden rok, v plánech trenéra Hanse-Dietera Flicka už ale nehraje důležitou roli a po vzájemných rozhovorech se obě strany rozhodly pro brzké ukončení spolupráce.

31letý defenzivní univerzál odvádí v Allianz Areně poctivé služby již od roku 2012, kdy za tehdy astronomických 40 miliónů eur přestoupil z mateřského Bilbaa. I kvůli četným zdravotním patáliím ovšem odehrál dříve velký talent španělského fotbalu za osm let v Bavorskujen" 237 soutěžních utkání.

Kontrakt s Bayernem naposledy prodloužil v zimě roku 2015, k jeho naplnění však s největší pravděpodobností nedojde. Mnichovský mančaft je dokonce ochoten přistoupit na nižší přestupní částku než 13 miliónů eur, což je Martínezova tržní hodnota. Die Roten se usnadněním odchodu chtějí odvděčit za věrnost klubu.

Na spekulace svých kolegů v Bundeslize pochopitelně okamžitě navázal ostrovní tisk. Podle toho by 192 centimetrů vysoký fotbalista ideálně pasoval do role potřebného obranného tmelu v londýnském Arsenalu.

Proti Arsenalu už si Martínez zahrál v Lize mistrů

Dlouhodobě rozhárané defenzivní linii Kanonýrů stále chybí výraznější vůdce, který by si mezi spoluhráči zjednal respekt a dirigoval veškeré dění na vlastní polovině. Právě této funkce by se bezpochyby mohl chopit Martínez, jenž před sebou ještě určitě má tři až čtyři roky na vrcholové úrovni. Krajan a aktuální trenér Gunners Mikel Arteta by jeho koupi jistě ocenil.

Sbírka trofejí u 18násobného reprezentanta Španělska mluví za vše. Osm bundesligových titulů, pět prvenství v DFP Pokalu, jeden ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů a navrch mistrovství světa s evropským šampionátem. Značnou výhodou je navíc fakt, že Martínez už vládne angličtinou.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články