Zpět na » 1. Bundesliga » Havertz zvažuje co dál. Preferuje Španělsko, největší zájem však má Chelsea

1. Bundesliga - Havertz zvažuje co dál. Preferuje Španělsko, největší zájem však má Chelsea

Havertz zvažuje co dál. Preferuje Španělsko, největší zájem však má Chelsea © 90min.com - Kai Havertz přemýšlí nad svou budoucností

0

Líbilo se

18.06. - Bayer Leverkusen si může před nadcházejícím přestupním oknem mnout ruce. Jeho klíčový hráč Kai Havertz na sebe brilantními výkony strhl pozornost snad všech evropských velkoklubů a přes léto se o něj strhne pořádná mela. Zatím nejblíže to šikovný forvard má do Primera División nebo Premier League.

Stále teprve 21letý Havertz svými góly táhne Leverkusen. Jen letos už stihl v soutěžních zápasech nasázet šestnáct branek. K již tak skvělé bilanci přidal rovněž úctyhodných devět asistencí. Už delší dobu zvažoval přesun za lepším, teď však jeho plány konečně nabírají skutečných obrysů.

Po podobných ofenzivních hvězdičkách bude na trhu vždy poptávka. Angažování rodáka z Aachenu zvažuje i přes dosud těžko předvídatelné dopady ekonomické krize hned několikero klubů. A odradit se nenechávají ani astronomickou cenou 100 miliónů eur, kterou Leverkusen po případných kupcích požaduje a kvůli níž z vyjednávání couvnul konkurenční Bayern Mnichov.

Havertz kombinuje skvělé zakončování, rychlost i míčovou techniku

Zdaleka nejaktivněji se v přestupových jednáních jeví londýnská Chelsea. Blues již částečně zanevřeli na Jadona Sancha a svou pozornost přesunuli k Havertzovi. S hráčem se prý dokonce zkontaktoval ruský majitel klubu Roman Abramovič.

Sedminásobný německý reprezentant se ovšem podle zahraničních médií přiklání spíše k přestupu na Pyrenejský poloostrov. Políčeno na něj má mít Real Madrid, který se však zatím snaží s Leverkusenem dosáhnout nižší finanční kompenzace.

Zcela reálně se také může stát, že Havertz ještě alespoň jednu sezónu stráví v celku, kde působí už od svých jedenácti let. Z velké části ale záleží na úspěchu Bayeru v dohrávaném zbytku sezóny. Farmaceuty totiž v nabitém programu čeká bundesligový boj o příčky zajišťující účast v Lize mistrů, finále domácího poháru a závěrečný turnaj Evropské ligy.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články