Zpět na » Premier League » Philippe Coutinho už možná za Bayern nenastoupí. Uvidíme ho znovu v Premier League?

Premier League - Philippe Coutinho už možná za Bayern nenastoupí. Uvidíme ho znovu v Premier League?

Philippe Coutinho už možná za Bayern nenastoupí. Uvidíme ho znovu v Premier League? © skysports.com, fotbalportal.cz - Philippe Coutinho

1

Líbilo se

26.05. - Je hráčem Barcelony, ale momentálně působí na hostování v Bayernu Mnichov. To mu nyní končí a mnichovský gigant se rozhodl nevyužít možnost následného odkupu. Brazilský ofenzivní záložník se aktuálně zotavuje ze zranění a je tedy velmi pravděpodobné, že už ho v dresu Die Roten už neuvidíme. Naopak se hodně nahlas mluví o jeho návratu do Premier League.

Právě v Anglii si udělal velké jméno během svého působení v Liverpoolu. Z Anfieldu odešel v lednu roku 2018 do Barcelony. Tam se ale neprosadil tak, jak všichni očekávali. I proto odešel loni v létě na hostování do Bayernu Mnichov.

Nyní mu roční hostování brzy vyprší. A Bayern Mnichov se rozhodl neuplatnit následnou opci k možnému odkupu. Pro bavorský velkoklub byla částka příliš vysoká a zájem o Coutinhovo setrvání ji také nepřebil.

Brazilský ofenzivní záložník je momentálně zraněný. Minimálně ještě další dva týdny bude trvat, než se bude moci zapojit do hry. To budou do konce Bundesligy zbývat pouhé 4 zápasy. Je tak velmi pravděpodobné, že Philippeho Coutinha už v dresu Bayernu neuvidíme.

Mluví se o jeho možném návratu do Premier League. Velký zájem mají především londýnské kluby: Tottenham, Chelsea a Arsenal. Sedmadvacetiletý Brazilec odešel v roce 2018 z Liverpoolu do Barcelony za 145 miliónů liber.

Kluby budou muset sáhnout hluboko do kapsy, i když částka už tak vysoká určitě nebude. Aktuálně je u Coutinha na webu Transfermarkt uvedena cena 56 miliónů eur. Problém by mohl být ale s jeho platem. Údajně teď pobírá zhruba 250 000 liber týdně.

Coutinhovo hostování by mělo skončit 30. června, ale už dříve i jeho agent potvrdil, že bude zájem toto hostování prodloužit až do srpna, pokud se znovu rozjede Liga mistrů.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

no tak asi bude muset jít s prachama dolů, snad ho to uživí

tamburin
Reklama
Reklama
Nejnovější články