Zpět na » 1. Bundesliga » To nejlepší ode mne teprve přijde, věří polský kanonýr Lewandowski

1. Bundesliga - To nejlepší ode mne teprve přijde, věří polský kanonýr Lewandowski

To nejlepší ode mne teprve přijde, věří polský kanonýr Lewandowski © bundesliga.com - Robert Lewandowski

1

Líbilo se

21.11. - Už nyní je postrachem snad všech světových obran. Svým střeleckým instinktem a jedinečnými zakončovacími schopnostmi terorizuje bez mnoha výjimek každý celek, který se postaví jeho Bayernu Mnichov. I přesto se však dle Lewandowského slov stále díváme na nehotovou verzi. Výkonnostní vrchol jej prý ještě čeká.

Dlouhá léta byl považován za jednoho z nejlepších v oboru, až letošní sezóna ale naplno odhalila jeho kvality. Za úvodních jedenáct ligových kol stihl nasbírat takřka neuvěřitelných šestnáct vstřelených branek. Připočteme-li dalších sedm startů v ostatních soutěžích, síť už letos rozvlnil celkem třiadvacetkrát.

Tvrdě jsme dřel, abych se dostal do takovéto formy,” prohlásil Lewandowski v rozhovoru s německým deníkem Sport Bild. „Aktuálně se mi vše daří přesně podle představ, po fyzické stránce se cítím skvěle,” pokračoval rodák z Varšavy.

Ani přesto však Lewa rozhodně nehodlá zakrnět a zbrzdit svůj růst. „Ten pocit je sice fajn, ale vůbec to neznamená, že bych se tady chtěl zastavovat. Budu ještě lepší,” tvrdí sedminásobný vítěz Bundesligy.

Na svém těle již dokážu poznat, kdy bych měl trochu polevit a kdy naopak můžu přidat. V pasu mi sice visí číslo 31, osobně se na to ale necítím. Svému vrcholu se blížím a doufám, že na něm poté ještě pár let vydržím,” svěřil se Lewandowski se svými pocity.

Další příležitost k potvrzení svých kvalit obdrží kapitán polského národního výběru již tuto sobotu. Fortuna Düsseldorf navíc jen v probíhajícím ročníku inkasovala dohromady devatenáct branek. Pro nejlepšího forvarda mezi německou elitou ideální příležitost k rozšíření střeleckého účtu.

Asi nejtrefněji shrnul Lewandowského aktuální herní pohodu další forvard Timo Werner: „Když vsítí dva góly Dortmundu, proti komu by se pak v lize neměl prosadit?

Otázkou zůstává, zda-li někdejší fotbalista BVB po reprezentační pauze znovu dostojí obrovským očekáváním. Výkop je v Merkur Spiel-Areně naplánován na půl čtvrtou odpoledne.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 23.11. Odpovědět

Pro mě velký sympaťák a nehorázný borec. Přál bych mu větší individuální úspěch

COKO

Mě je na něm dost sympatické i to, že je to polák, tedy slovan, přišel z podobných podmínek, jako by mohli přijít naši hráči tady v česku..měli by si z něj vzít příklad

Tomguncz9
Wazz - 25.11. Odpovědět

slovan...a nemá maminku z moravy jeko jeden migrant z japonska co se tu snaží verbovat fašouny? Smajlík 2 Smajlík 7

Wazz

Doufám v to, ale jsem naprosto spokojený už teď

Tomguncz9

Lewa to je pro mne nejlepsi hrotak na svete.A spolecne s Messim vubec nejlepsi utocnik na svete.Chvala Bohu ze ho mame v Bayernu,to je poklad! Smajlík 17

tomogara

Naprosto souhlasim, nebýt tam on, tak tuhle sezonu má Bayern o polovinu bodů míň, výkony na úrovni hráčů jako Messi nebo Ronaldo z něj dělají nejlepšího útočníka na světě aktuálně

Tomguncz9
Reklama
Reklama
Nejnovější články