Zpět na » 1. Bundesliga » Lewandowského řadím do stejné kategorie jako Messiho a Ronalda, prohlásil další kanonýr Werner

1. Bundesliga - Lewandowského řadím do stejné kategorie jako Messiho a Ronalda, prohlásil další kanonýr Werner

Lewandowského řadím do stejné kategorie jako Messiho a Ronalda, prohlásil další kanonýr Werner © bundesliga.com - Timo Werner

4

Líbilo se

16.11. - V Bundeslize se pravidelně řadí mezi nejschopnější střelce, jejich kluby se navíc letos s velkou pravděpodobností utkají o ligové prvenství. Timo Werner však svůj protějšek z mistrovského Bayernu stále považuje hlavně za svůj vzor a ještě by se s ním nechtěl příliš srovnávat. Alespoň to tedy naznačil na tiskovce německé reprezentace před utkáním s Běloruskem.

Otázku na toto téma asi úplně nečekal, i přesto se ale dokázal pohotově vytasit s důvtipnou odpovědí. „Je opravdu těžké skórovat v každém zápase, nejmenujete-li se Robert Lewandowski. Když já dám dva v Berlíně, on se dvakrát prosadí proti Dortmundu. A já se jen sám sebe ptám, kdy hodlá přestat. Aktuálně se nachází na úrovni Messiho s Ronaldem.

Právě prvně jmenovaný Argentinec se v posledních letech stal hlavní překážkou Lewandowského v honbě za Zlatou kopačkou, tedy cenou pro nejlepšího kanonýra evropských soutěží. Barcelonský polobůh ovládl všechny tři její poslední ročníky a doplnil tak svou sbírku na stávajících šest trofejí. Třemi soškami se může pyšnit také Cristiano Ronaldo.

Lewandowski ovšem letos také vypadá jako více než vážný kandidát. Třiadvacet zářezů z probíhající sezóny a 41 gólů v tomto kalendářním roce jej pasují do čela obou statistických tabulek. Messi za uplynulých jedenáct měsíců slavil o dvě trefy méně. Sám Timo Werner drží patnáctou příčku s 21 zápisy.

Explozi produktivity bundesligových snajprů přitom rodák ze Stuttgartu připisuje zejména změně v mentálním nastavení tamních klubů. „Mnoho celků chce hrát ofenzivněji. Raději zvítězí 4:3 než 2:0. Hra se stává stále rychlejší, z čehož pochopitelně pramení větší množství šancí. Pro nás útočníky je to voda na mlýn.

Oba vyhlášení forvardi, kteří jsou ozdobou německé nejvyšší soutěže, se na trávnících znovu představí už v sobotu. Tentokráte si budou moci rozšířit svá reprezentační čísla, když čtvrt hodiny před devátou vypuknou duely Německa s Běloruskem a Polska v Izraeli.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

řekl bych aktuálně 1.Messi - 2.Lewa - 3.Ronaldo

Messi777

Ty tři první pozice asi jasné, 1. samozřejmě Messi pak už to může být jakkoliv, spíš těžko říct kdo je za hned za nimi

Tomguncz9

Ronaldo už nějakou dobu není v top 3. Lewa ale pěkně jede letos. To je strašlivé nedoceněný střelec ve srovnání právě třeba s Ronaldem.

FotbalFan

Za mě 3. nejlepší hráč na světě

Tomguncz9

Ja bych rekl ze asi 2.nejlepsi.A z pohledu posledni"Petiletky"on nemel prakticky zadne vykyvy,furt jel a jede. Vzdycky pri vyhlaseni ZM nevericne kroutim hlavou kde ti fotbalovi"experti" Lewu zafutrujou Smajlík 7

tomogara
metoee - 16.11. Odpovědět

Tenis - kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

www.nitexe.blogspot.cz

metoee
Reklama
Reklama
Nejnovější články