Zpět na » 1. Bundesliga » Arjen Robben končí v 35 letech hráčskou kariéru

1. Bundesliga - Arjen Robben končí v 35 letech hráčskou kariéru

Arjen Robben končí v 35 letech hráčskou kariéru © tvcnews.com, fotbalportal.cz - Arjen Robben končí kariéru

1

Líbilo se

04.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Vždyť pořád dělá jednu a tu samou kličku. Říkali si fanoušci. Ale protihráči mu na ni vždy skočili. Navedl si míč z pravého křídla do středu hřiště a levou nohou byl připraven skórovat. Arjen Robben se ovšem proslavil i mnohými úspěchy s PSV, Chelsea, Realem Madrid, a hlavně Bayernem Mnichov. Po sezóně mu vypršel kontrakt a on se nyní rozhodl v 35 letech ukončit hráčskou kariéru.

Chtěl pokračovat. Srdce moc chtělo, ale tělo zkrátka řeklo dost. Arjen Robben v 35 letech věší kopačky na hřebík a fotbalovou radost už na profesionální úrovni rozdávat nebude. Dohromady odehrál 606 zápasů a vstřelil 210 gólů.

Během své devatenáctileté profesionální kariéry získal řadu titulů a trofejí. Kariéru zahajoval v Groningenu. V roce 2002 přestoupil do PSV Eindhoven, s nímž vyhrál svůj první ligový titul. O dva roky později jej koupila Chelsea.

S Blues během tří sezón slavil dvakrát mistrovský titul. V letech 2005 a 2006. V roce 2007 zamířil do Realu Madrid. I s tímto královským klubem vyhrál titul.

V roce 2009 vyzkoušel další výzvu. Odešel do Bayernu Mnichov a bavorský klub si zamiloval. Prožil v něm deset skvělých sezón. Posbíral osm německých titulů. Pětkrát ovládl Německý pohár, pětkrát Německý superpohár.

Triumfu v Champions League se dočkal v roce 2013. V témže roce pozdvihl nad hlavu i trofej pro vítěze Superpoháru UEFA.

V nizozemské reprezentaci takřka dosáhl na stovku startů. Nashromáždil 96 utkání, v nichž se gólově prosadil 37x. V roce 2010 se stal vicemistrem světa. O čtyři roky později získal s Oranjes bronzové medaile.

Třicátého června mu vypršela smlouva s Bayernem. Už během prosince se zmínil o možnosti ukončení kariéry, ale nikdo tomu nechtěl věřit. Je mu 35 let.

„Hodně jsem o tom v posledních týdnech přemýšlel. Každý ví, že jsem si vzal dostatek času na rozmyšlení a následné rozhodnutí o mé budoucnosti. Rozhodl jsem se ukončit kariéru profesionálního fotbalisty.“

„Je to bezpochyby nejtěžší rozhodnutí, které jsem kdy v mé kariéře udělal. Rozhodnutí, které srazilo srdce a mysl na kolena.“

„Na jedné straně je láska ke hře a přesvědčení, že můžete zvládnout cokoliv na světě. Ale na druhé straně je tady skutečnost. Vše neběží tak, jak chcete. Už nejsem ten šestnáctiletý chlapec, který netušil, co je to zranění.“

Arjen Robben bude jistě světovému fotbalu chybět. Připravil fanouškům celou řadu nezapomenutelných zážitků.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

lushaipi

to neee :(

Vincent12
Reklama
Reklama
Nejnovější články