Zpět na » Serie A » José Mourinho: Můj největší úspěch kariéry, jsou dvě evropská finále s AS Řím

José Mourinho: Můj největší úspěch kariéry, jsou dvě evropská finále s AS Řím

José Mourinho: Můj největší úspěch kariéry, jsou dvě evropská finále s AS Řím © iconsport.photo - Mourinho

0

Líbilo se

27.05. - José Mário dos Santos Félix Mourinho, renomovaný portugalský trenér, prohlásil, že jeho největším úspěchem v kariéře je dosažení dvou evropských finále s AS Řím. Mourinho a jeho Řím se dostali do finále dvakrát po sobě, jednou to byla Konferenční liga a rok na to Evropská liga.

"Dosažení dvou evropských finále s AS Řím je pro mě vrcholem mé kariéry. Myslím si, že to je téměř nemožné zopakovat a nevěřím, že to někdo jiný dokáže," uvedl Mourinho.

Tento výrazný úspěch je zvláštní nejen pro Mourinha, ale také pro celý tým AS Řím, který pod jeho vedením dosáhl historických výsledků na evropské scéně. Mourinho, známý svým taktickým mistrovstvím a schopností motivovat své hráče, opět prokázal, proč patří mezi nejuznávanější trenéry v historii fotbalu. Dosáhnutí dvou evropských finále po sobě je pro AS Řím skutečně výjimečným milníkem, který potvrzuje kvality Mourinha jako trenéra a významně zvyšuje prestiž klubu na mezinárodní úrovni.

Kdy se to Mourinhovi povedlo?

José Mourinho dosáhl dvou evropských finále s AS Řím v krátkém časovém období, což je významný milník v jeho kariéře. V sezóně 2021/2022 vedl AS Řím k vítězství v UEFA Evropské konferenční lize, kde tým triumfoval nad Feyenoordem a získal tak prestižní trofej. Následující sezónu 2022/2023 dovedl AS Řím do finále UEFA Evropské ligy, kde se utkali se Sevillou. Přestože tento zápas skončil pro AS Řím porážkou, dosažení dvou po sobě jdoucích evropských finále je obrovským úspěchem jak pro Mourinha, tak pro celý tým.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články