Zpět na » Serie A » Kapitán úřadujícího italského mistra má nápadníky z Anglie

Kapitán úřadujícího italského mistra má nápadníky z Anglie

Kapitán úřadujícího italského mistra má nápadníky z Anglie © IconSport - Giovanni Di Lorenzo

0

Líbilo se

04.04. - Ještě v srpnu se Giovanni Di Lorenzo dohodl s Neapolí na novém kontraktu, kterým se zavázal na setrvání pod Vesuvem až do roku 2028. Po letošní nepovedené sezóně však může být všechno jinak. Di Lorenzo není spokojen, jakým směrem se současná Neapol vydává, a přemýšlí o změně angažmá. Do svých řad by zkušeného Itala rády přivedly anglické kluby, objevil se totiž v hledáčku Aston Villy a Manchesteru United. Zájem je i z Itálie.

Podle deníku Il Mattino už představitelé anglických klubů navázali kontakt se zástupcem Di Lorenza. Kapitán Neapole není současnému dění v klubu nakloněn a je otevřen další výzvě. Ve třiceti letech má dost možná poslední šanci vyzkoušet si zahraniční angažmá. V případě jeho odchodu je ve hře i setrvání v Itálii, mezi kandidáty na zisk kapitána konkurenčního klubu se totiž připojil i Inter Milán.

Propad po loňském Scudettu

Neapol loni Serii A vyhrála a po letním přestupovém okně se zdálo, že se i letos zapojí do bitvy o titul. Klub z jihu Itálie opustil z klíčových hráčů pouze Kim Min-Jae, a naopak se podařilo udržet Osimhena a Kvaraccheliju. Zůstala základní osa týmu kromě již zmíněného Kima a Di Lorenzo neváhal prodloužit.

Letos je ale všechno jinak. Po konci minulé sezóny totiž odešel k italské reprezntaci trenér Luciano Spalletti, jehož dovednosti byli rozhodujícím faktorem pro zisk Scudetta. Na lavičku po něm usedl Rudi Garcia, avšak ani ne po polovině sezóny se francouzský kormidelník kvůli špatným výsledkům poroučel. V roli lodivoda ho nahradil v Neapoli starý známý Walter Mazzarri, ale i jeho angažmá brzy skončilo.

Řada tak přišla na Francesca Calzonu, který se kvalifikoval se Slovenskem na letošní Euro. V Neapoli si ovšem nevede o moc lépe než jeho předchůdci. Fanoušci Partenopei mají navíc problém s jeho dvěma úvazky. Možná i proto prezident klubu De Laurentis věří, že na jeho nabídku tentokrát kývne Antonio Conte a ujme se od léta lavičky Neapole.

Jiří Zubík / fotbalportal.cz

Nejnovější články