Zpět na » Premier League » Kluby Premier League vyplatily agentům 409,5 miliónu liber. Kdo dal nejvíc?

Kluby Premier League vyplatily agentům 409,5 miliónu liber. Kdo dal nejvíc?

Kluby Premier League vyplatily agentům 409,5 miliónu liber. Kdo dal nejvíc? © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Jorge Mendes

4

Líbilo se

13.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Jednu z hlavních úloh v současném fotbalovém světě hrají agenti jednotlivých hráčů i manažerů. A také si za zprostředkování nejrůznějších transferů nechávají řádně zaplatit. V kolonce výdajů klubů jsou to poměrně vysoké sumy. Co se týče klubů z nejvyšší anglické soutěže, tak tato dvacítka vysázela agentům dohromady 409,5 miliónu liber.

Chelsea vyplatila fotbalovým agentům a zprostředkovatelům za 12 měsíců do února 2024 více než 75 miliónů liber, zatímco kluby Premier League utratily dohromady 409,5 miliónu liber.

Podle údajů zveřejněných Fotbalovou asociací, které podrobně popisují platby klubů Premier League, EFL a National League, přesáhly výdaje Manchesteru City na odměny agentům 60 miliónů liber.

Čísla mohou zahrnovat i transakce, které kluby uzavřely před začátkem sledovaného období v únoru 2023.

Chelsea (75,1 miliónu liber) a Manchester City (60,6 miliónu liber) daleko předčily své rivaly z Premier League, třetí největší útratu měl Manchester United (34 miliónů liber) - ten zaplatil méně než polovinu celkové částky Chelsea.

Výdaje Chelsea na přestupy a hostování od léta 2022, kdy klub převzal Todd Boehly, překročily hranici jedné miliardy liber. Mezi transfery by se podpis záložníka Moisese Caiceda mohl vyšplhat na britský rekord 115 miliónů liber.

Liverpool (31,5 miliónu liber), Arsenal (24,7 miliónu liber) a Aston Villa (21,1 miliónu liber) utratily za agentské poplatky více než 20 miliónů liber, v těsném závěsu za nimi jsou Tottenham (19,7 miliónu liber) a Newcastle United (18,8 miliónu liber).

Nejméně z klubů Premier League utratil Luton Town, který vyplatil 2 milióny liber. Nejvyšší náklady ze současných týmů Championship měly v minulé sezoně sestupující prvoligové kluby Leeds United (13,2 miliónu liber), Leicester City (8,1 miliónu liber) a Southampton (7,5 miliónu liber).

sasfsafs(zdroj: bbc.co.uk)

Celkové kombinované výdaje mezi kluby Championship činily 61,3 miliónu liber, zatímco v League One to bylo 5,1 miliónu liber, kde nejvíce utratilo Derby County (434 465 liber).

Wrexham, který vlastní hollywoodští herci Ryan Reynolds a Rob McElhenney, vedl výdaje v League Two s 347 027 librami vyplacenými agentům a zprostředkovatelům. Celkové platby současných klubů League Two činily 2,4 miliónu liber.

Pouze Forest Green Rovers (266 191 liber) utratili mezi kluby čtvrté úrovně více než polovinu výdajů Wrexhamu.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák /

Nejnovější články