Zpět na » Serie A » Už asi nikdy hrát nebudu, říká bývalý barcelonský klenot Deulofeu

Už asi nikdy hrát nebudu, říká bývalý barcelonský klenot Deulofeu

Už asi nikdy hrát nebudu, říká bývalý barcelonský klenot Deulofeu © iconsport.photo - Gerard Deulofeu

0

Líbilo se

22.02. - Kdysi byl považován za další barcelonskou hvězdu. V prvním týmu se sice nikdy nedokázal naplno prosadit, ale v týmech jako AC Milán nebo Everton si svoje odehrál a kariéru měl rozhodně hodně slušnou. Jenomže už v 29 letech je dost možné, že kariéra Gerarda Deulofeua je u konce. Oznámil, že je hodně pravděpodobné, že kvůli zranění kolene už nikdy hrát nebude

Gerard Deulofeu je produktem La Masie. V době, kdy Lionel Messi trhal střelecké rekordy, Deulofeu na to koukal z druholigového béčka jako jeden z jeho nástupců. V prvním týmu ale šanci nedostal a odešel do Evertonu. Odehrál tam dobré sezóny. Následně zazářil i v AC Milán, díky čemuž ho Barcelona přivedla zpět. Opět bez úspěchu. Deulofeu byl ale následně úžasný ve Watfordu i Udinese. Jeden z nejlepších hráčů v Itálii. Už během loňské sezóny přišlo nepříjemné zranění kolene, ze kterého se doposud nevyléčil.

Včera stále jen 29letý španělský šikula oznámil, že tohle je pro jeho kariéru dost možná konečná stanice. Na zranění koleno, se kterým měl problémy už dříve, nereaguje vůbec dobře. Vynechal už 48 zápasů a další přibudou. V době před zraněním už byl přitom Deulofeu jednou nohou v Tottenhamu. To by jeho kariéru poslalo úplně jiným směrem. V Udinese má platnou smlouvu do roku 2026 a mluví se o tom, že mu klub nabídne roli v realizačním týmu. Osud prostě někdy bývá krutý a 4násobný španělský reprezentant o tom ví své.

Už několik měsíců tuším, že už asi nikdy nebudu hrát. Je to pro mě opravdu hrozně těžké. Už přes rok nemůžu dělat to, co miluju. Ani si neumíte představit, čím si procházím. Snažím se o rekonvalescenci všemi způsoby ale už jsem tak nějak přijal i to, že se nikdy neuzdravím. Měl jsem zraněné koleno v roce 2020, zotavil jsem se, ale vrátilo se to. Stále se snažím, ale připravuji se i na to, co budu dělat po kariéře," řekl Gerard Deulofeu.

Gerard Deulofeu

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články