Zpět na » Serie A » Uloví Arsenal z italské Boloně Zirkzeeho?

Uloví Arsenal z italské Boloně Zirkzeeho?

Uloví Arsenal z italské Boloně Zirkzeeho? © iconsport.photo - Nizozemský útočník Boloňe, Joshua Zirkzee

0

Líbilo se

20.02. - Arsenal trenéra Mikela Artety hledá v předstihu před příští sezónou posily do útočných řad a jedním z možných adeptů je i dvaadvacetiletý útočník italské prvoligové Boloně, Joshua Zirkzee, který v letošním ročníku Serie A vyčnívá a klub táhne svými důležitými brankami. S ohledem na velký potenciál a kariéru, která je na samotném počátku, budou ale muset zájemci sáhnout hluboko do kapsy, mluví se až o částce v rozmezí mezi 50 a 60 miliony eur.

Joshua Zirkzee, který se narodil v holandském Schiedamu, se v roce 2017 přidal k mládežnickému týmu Bayernu Mnichov poté, co jej pozorní skauti objevili mezi mladíky Feyenoordu. Od příchodu do italské Serie A v létě 2022 přišel raketový vzestup a zejména v letošní sezóně patří mezi špičku s deset brankami a šesti asistencemi.

Zájem o mladého holandského útočníka je pochopitelný a nikdo se Arsenalu nemůže divit, že se na evropské půdě poohlíží po hráči s mírně odlišnými vlastnostmi, než jaké mají současní forwardi klubu. A zdá se, že mladý Zirkzee náročným požadavkům Arsenalu odpovídá a londýnský klub je ochoten vynaložit značné finanční úsilí na zisk hráče.

Současná tržní hodnota hráče je přibližně třiceti milionová, nutno je přihlédnout také k tomu, že Bayern Mnichov pořád drží v rukou právo na zpětné odkoupení hráče za částku ve výši 40 milionů eur. Ta se ale týká pouze bavorského klubu, zatímco jiní zájemci by museli předložit nabídka v předpokládané výši 50 až 60 milionů eur.

Konečné rozhodnutí bude moci ovlivnit i samotný Zirkzee, který by se další zahraniční zkušenosti, tím spíše v Premier League, nebránil. Budoucnost mladého holandského útočníka proto zůstává ve hvězdách a pohyb okolo něj bude bedlivě sledovat nejeden klub.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články