Zpět na » Liga mistrů » Arsenal chtěl hrát, my chtěli vyhrát, tvrdí trenér Porta

Arsenal chtěl hrát, my chtěli vyhrát, tvrdí trenér Porta

Arsenal chtěl hrát, my chtěli vyhrát, tvrdí trenér Porta © iconsport.photo - Galeno

0

Líbilo se

22.02. - Arsenal podal nejhorší výkon v sezóně. Za 5 posledních duelů v Premier League nasázel soupeřům 21 gólů, ale proti Portu nebyl schopen ani jen vystřelit na branku Dioga Costy. Portu stačilo bránění ke konečné výhře 1:0, kterou trefil ve 4. minutě nastavení Galeno. Po zápase nebyl trenér Porta Conceicao zrovna skromný, ale víceméně s jeho slovy lze souhlasit.

Arsenal jel do Porta s tím, že je v obrovské formě. Za posledních 5 zápasů Premier League měl skóre 21:2 a jeho ofenziva, to je čistá fantazie. Ačkoliv Porto bývá doma tradičně velmi silné, neočekávalo se, že by s Arsenalem v takové brutální formě dokázalo něco uhrát. Možná se ale ukázalo prokletí The Gunners. Posledních 5 duelů totiž v play-off Ligy mistrů prohráli, a to i včetně toho včerejšího na Estadio do Dragao. V tom rozhodl skvělý Brazilec Galeno, nejlepší střelec tohoto ročníku Champions League.

Arsenal prostě zklamal. Podle Sofascore bylo průměrné hodnocení týmu Mikela Artety 6,72. To je tragédie. Celkově ale na tempu zápasu a jeho kvalitě nepřidalo ani Porto. Zápas prostě odehrálo, odbránilo a vyhrálo ho díky genialitě Galena a jeho nádherné technické ráně. Za mě nejnudnější a nejhorší zápas, jaký jsem v Lize mistrů viděl za několik let. Když ale hrajete proti týmu jako Arsenal, nemůžete si dovolit hrát vabank. To potvrdil na tiskové konferenci i Sérgio Conceicao, kouč Porta. K Arsenalu zrovna milostivý nebyl.

„Oni chtěli hrát, my chtěli vyhrát. Je to můj názor. Arteta je z Guardiolovy školy. Je to trenér s nejvíce tituly v historii fotbalu. Myslí si, že nejlepší cesta k vítězství je držení míče, ale závisí to na soupeři a jeho týmu. Byli jsme ve 40-60% bez balónu. Mně je jedno, jestli máme 30% nebo 70%, pokud vyhrajeme. Důležité je, co s tím balónem děláte, to definují góly," řekl po zápase trenér Porta.

Sérgio Conceicao

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články