Zpět na » Serie A » Donutí boom Yildize Moise Keana k odchodu?

Donutí boom Yildize Moise Keana k odchodu?

Donutí boom Yildize Moise Keana k odchodu? © iconsport.photo - Turecký záložník Juventusu, Kenan Yildiz

0

Líbilo se

07.01. - Trenér Allegri má v probíhající sezóně velmi příjemné starosti v útočných řadách. Stagnující Vlahovič? Talent Moise Keana, který nikdy nerozkvete v plné síle? Nevadí. Béčko Juventusu vybrousilo neuvěřitelné klenoty. Soule, Illing jnuior, Yildiz. A právě posledně jmenovaný si začíná říkat o čím dál více prostoru v základní sestavě a nutí tak Moise Keana k rozhodnutí, zda v zimní přestávce neodejít.

Pohárové utkání mezi Juventusem a Salernitanou skončilo málo vídanou střelnicí 6,1. Výraznou měrou se o konečný výsledek zasloužili mladí hráči, které pro A tým vychovaly mládežnické kategorie. Po gólů nastříleli Miretti, Cambiaso, Yildiz a Weah. Perla tureckého útočníka Yildize v posledních dnech zaměstnává mysl vedení Juventusu.

Boom Kenana Yildize, kterého do klubu v létě 2022 přivedli bianconeri jako volného hráče z Bayernu Mnichov, je v současné sezóně největším překvapením. Rozkvět talentu osmnáctiletého hráče by mohl změnit osud Moise Keana, který se chce s italským národním týmem podívat na Mistrovství Evropy, ale k tomu by potřeboval daleko více příležitostí na hřišti.

Juventus proto zvažuje odchod mladého útočníka na hostování, aby ušetřilo jeho 3 milionový plat a dalo mu šanci hrát s pravidelností. Při posledním reprezentačním srazu se do užšího výběru trenéra Spalettiho nedostal a podobný konec mu hrozí i na jaře.

Kenan Yildiz se v základní sestavě Juventusu pokuší vytlačit Federica Chiesu do role druhého útočníka. Milik bude nadále druhou volbou za Vlahoviče a prostor pro Moise Keana je minimální. I proto, že Allegri zřejmě nemá v úmyslu měnit modul, a proto bude nadále hrát pouze se dvěma útočníky. Žádné konkrétní jednání zatím neexistuje a v každém případě bude potřeba s Moise Keanem začít vyjednávat také o nové smlouvě. Myšlenka hostování hráče ale je na stole, ať už v italské Serii A nebo v zahraničí. Juventus s rozhodnutím nebude spěchat, vyhodnocení situace ale přijde ještě před koncem přestupového okna.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články