Zpět na » Serie A » Mourinho proti všem: Tiskovku s italskými novináři absolvoval v portugalštině

Mourinho proti všem: Tiskovku s italskými novináři absolvoval v portugalštině

Mourinho proti všem: Tiskovku s italskými novináři absolvoval v portugalštině © iconsport.photo - José Mourinho na lavičce AS Řím

0

Líbilo se

03.12. - V kontroverzi s rozhodčími, protihráči, novináři, italským fotbalovým svazem, italským fotbalem obecně. S výjimkou římského klubu a jeho fanoušků je José Mourinho v téměř stále napjatém vztahu se všemi, což se naposledy projevilo při jeho výlevu na adresu rozhodčího Marcenara, za což si vysloužil vyšetřování. Jeho odpověď proto byla zcela v Mourinhově stylu, na tiskové konferenci s italskými novináři mluvil pouze portugalsky.

Po důležitém vítězství AS Řím v Sassuolu se José Mourinho s novináři rozhodl bojovat po svém. Nejdříve u mikrofonů televize DAZN a později na tiskové konferenci portugalský trenér z obligátní italštiny přepnul do svého rodného jazyka. „Moje italština asi není dostatečně dobrá na to, aby dokázala vyjádřit přesně některé pojmy.“ Jasná narážka na vyšetřování, které rozjela italská federace proti Mourinhovi poté, co římský trenér nebyl spokojen s výkony rozhodčího Marcenara.

V nedělním ligovém utkání s arbitrem José Mourinho spokojen musel být, nejen proto, že se postaral o vyloučení domácího hráče. Do té doby vedoucí Sassuolo se s nepoměrem sil na hřišti vyrovnat nedokázalo a AS Řím otočil na konečných 1-2. „Jsem s týmem velmi spokojen. Skvělý zápas. Nepříznivý stav ve mně zanechal frustraci, ale dařilo se nám. Pocity byly pozitivní po celou dobu zápasu. Majitelé klubu mi dodávají potřebnou emoční stabilitu, ale především děkuji fanouškům na stadionu. Výkon rozhodčího byl vynikající, a to neříkám jen kvůli vyloučení hráče Sassuola a penaltě v náš prospěch,“ řekl portugalsky překvapeným italským novinářům José Mourinho.

„Bylo to vítězství hráčů, velmi utrpěné vítězství, ale zasloužené. Když jsem mluvil o emoční stabilitě rozhodčího, měl jsem na mysli kvalitu nezbytnou k výkonům na nejvyšší úrovni,“ mírnil alespoň částečně svou kritiku směrem k rozhodčímu. Prokura italské fotbalové federace nicméně již vyšetřování zahájila a na trenéra Mourinha čeká kromě peněžního trestu, který je prakticky jistý, také strašák dlouhé penalizace.

Andrea Suttnerová /

Nejnovější články