Zpět na » Serie A » Pogbův případ míří do dalšího kola, čtyřletý trest vypadá reálněji

Pogbův případ míří do dalšího kola, čtyřletý trest vypadá reálněji

Pogbův případ míří do dalšího kola, čtyřletý trest vypadá reálněji © iconsport.photo - Záložník Juventusu Paul Pogba

0

Líbilo se

05.11. - Fotbalový svět byl před dvěma měsíci v šoku ze zprávy, že byl Paul Pogba nachytán antidopingovou komisí po ligovém utkání a později bylo požití zakázané látky potvrzeno. Od té doby je francouzský záložník preventivně suspendován a dostal čas na přípravu vlastní obhajoby. S tou ale u prokurátora neuspěl a po neúspěšném odvolání jeho případ míří ke sportovnímu tribunálu.

Paul Pogba zůstává už druhý měsíc preventivně v boxech, nepobírá plat a nesmí trénovat s týmem ani se pohybovat v tréninkových centrech Juventusu. Jeho případ je v běhu a v současné chvíli se nachází v limbu. Jak uvádí italská média, antidopingový prokurátor se nyní probírá dokumentací předloženou Pogbovou obhajobou, ale podle posledních zpráv se zdá, že francouzský záložník prokuraturu nepřesvědčil a případ míří ke sportovnímu tribunálu.

Pokud se soudce rozhodne, že Paul Pogba užil zakázanou látku vědomě, hrozí mu tolik zmiňovaný čtyřletý distanc a přestože existuje možnost, že by tato sankce mohla být snížena na dva roky, záleží na tom, zda se hráč s obžalobou dohodne či ne.

Pogba k soudu do Lausanne nepojede, čtyřletý distanc je reálný

Pogbovi běží čas, protože jeho odvolání bylo údajně zamítnuto, ačkoli oficiální oznámení ještě neobdržel. Světová antidopingová agentura Pogbovi nepovolila možnost jediného slyšení u Sportovního arbitrážního soudu (CAS) v Lausanne, což znamená, že řešení hráčova případu přejde do rukou sportovní justice. Včetně fáze samotného vyšetřování i soudního procesu.

Francouzskému záložníkovi zbývají pouze dvě možnosti: dosáhnout dohody s antidopingovou prokuraturou, což jak se zdá není na dobré cestě, nebo riskovat soudní řízení u sportovního soudu. V obou případech by pokus o dohodu vyloučil možnost hráčova odvolání po vynesení trestu. Co je ale podstatnější, v případě řízení u sportovního soudu je čtyřletý distanc velmi reálným výsledkem.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, fichajes.net

Nejnovější články