Zpět na » Serie A » Testování vzorku B ve čtvrtek, Juventus za Pogbu hodlá přivést Hojbjerga

Testování vzorku B ve čtvrtek, Juventus za Pogbu hodlá přivést Hojbjerga

Testování vzorku B ve čtvrtek, Juventus za Pogbu hodlá přivést Hojbjerga © iconsport.photo - Záložník Tottenhamu, Hojbejrg, v hledáčku bianconeri

0

Líbilo se

03.10. - Již tento čtvrtek bude rozhodnuto o dalším směrování kariéry francouzského záložníka Paula Pogby. Ten bude společně s Juventusem napjatě očekávat výsledky testování vzorku B, odebraného hráči po srpnovém utkání Serie A v Udine. Přestože Pogba do utkání vůbec nezasáhl, a po celý rok od svého návratu do Juve spíše proseděl mezi zraněnými hráči, zdá se, že žádné nové výzvy v dresu bianconeri ho již nečekají. A vlastně možná ani nikde jinde.

V případě potvrzení pozitivity antidopingového vzorku jsou bianconeri připraveni okamžitě se vrhnout na trh a hledat náhradu za chobotnici Pogbu. Aktuálně je v kurzu záložník Tottenhamu, Pierre-Emile Højbjerg, ale zvažováno je mnoho dalších jmen, od Berardiho po Sudaka.

Do ledna zbývají ještě tři měsíce. Přesto už ve čtvrtek může Juventus pochopit, jaké zimní přestupové okno na klub čeká. Není třeba zasednout před křišťálovou kouli, stačí si počkat na testování vzorku B. „Čekáme na výsledek, pak se společně s Paulovým vedením rozhodneme, jak budeme postupovat,“ vysvětlil v minulých dnech sportovní ředitel Juventusu, Cristiano Giuntoli.

Blíží se čas protianalýzy. Od 11. září je francouzský záložník kvůli pozitivnímu testu na testosteron preventivně suspendován a ve čtvrtek se dozví, zda druhý test situaci potvrdí nebo zvrátí. Na verdiktu závisí další budoucnost Paula Pogby a také budoucnost Juventusu. Ano, protože případné potvrzení pozitivity by rozjelo dvě samostatné šachové partie.

Antidopingová prokuratura může na základě výsledku testu na konci řízení požádat národní antidopingový tribunál o zamítnutí případu nebo jeho postoupení. S hráčem se, v případě pozitivního testu, může prokuratura také dohodnout o sankci, která by samozřejmě byla nižší než její horní hranice čtyř let.

V každém případě se na obzoru rýsuje předčasný rozchod Paula Pogby a Juventusu. Francouzský záložník se na tuto eventualitu již nějakou dobu připravuje a začínají s ní počítat také bianconeri. V současné době má sportovní ředitel předvybráno několik kandidátů, o které bude v zimním přestupovém období usilovat.

Jedno jméno stále přesvědčuje více než ostatní varianty. Je jím Pierre-Emile Hojbjerg, osmadvacetiletý hráč Tottenhamu. Dánský záložník, převyšuje své spoluhráče ve všech ohledech. Technicko-fyzické aspekty se prolínají s těmi charakterovými. Hojbjerg je také v nejlepších letech své kariéry a vždy byl tahounem svých týmů. Alespoň do doby, než na lavičku Spurs usedl Ange Postecoglou, který v záloze preferuje dvojici Sarr-Bissouma. Tottenham je v ligové tabulce druhý a Hojbjerg se musí spokojit s drobky: v sedmi ligových utkáních si připsal 78 minut.

Dohoda s Tottenhamem nebude jednoduchá. Spurs nejsou v tuto chvíli nakloněni možnosti zápůjčky hráče a dánského fotbalistu si cení na minimálně 30 milionů eur. Je to pochopitelné, Sarr i Bissouma budou v lednu minimálně měsíc mimo hru kvůli reprezentačním povinnostem a Tottenham by musel hledat do zálohy náhradu.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články