Zpět na » Premier League » Tottenham se zajímá o stopera Nelssona z Galatasaraye. Za van de Vena s Romerem totiž Spurs nemají náhradu

Tottenham se zajímá o stopera Nelssona z Galatasaraye. Za van de Vena s Romerem totiž Spurs nemají náhradu

Tottenham se zajímá o stopera Nelssona z Galatasaraye. Za van de Vena s Romerem totiž Spurs nemají náhradu © iconsport.photo - Victor Nelsson

0

Líbilo se

01.10. - Cristian Romero a Micky van de Ven zatím fungují výborně. Co ale když se zraní? Pak je Ange Postecoglou v problémech. Erica Diera odstřelil a zbývá tu Ben Davies a mladíček Ashley Phillips. I proto měl Tottenham v létě zájem o Victora Nelssona z Galatasaray. Nevyšlo to, ale na dánského stopera se bude chtít zaměřit i v lednu. Posila do středu obrany je povinná.

Victor Nelsson je další ukázkou síly akademie Nordsjaellandu. V této výhni talentů strávil v nejvyšší dásnké soutěži 3 celé sezóny, po kterých za 3,6 milionu eur přestoupil do Kodaně. V dresu nejlepšího dánského klubu byl jednou z nejdůležitějších postav, ačkoliv titul neoslavil. Dostal se ale do národního týmu, za který už odehrál 10 utkání. Vybral si ho turecký Galatasaray. 2 sezóny už je Nelsson základním stavebním kamenem defenzivy a vloni pomohl k mistrovskému titulu. Jeho prvnímu v kariéře. Jeho cenovka rychle vzrostla.

Důležitou postavou je i letos. Galatasaray pomohl přes Žalgiris, Lublaň a Molde do Ligy mistrů. Je trochu zarážející, že turecký mistr s hvězdami jako Icardi nebo Zaha musí hrát 6 zápasů, aby si Ligu mistrů vůbec zahrál, ale to je zase na jiné povídání. Nelsson se už v základní skupině setkal se svým bývalým klubem. Proti Kodani Galatasaray zachraňoval remízu. 24letý Nelsson už ale přitom vůbec nemusel být součástí týmu. V létě o něj měl vážný zájem Tottenham. Jeho nabídku ale turecký klub ihned odmítl. Zájem o něj údajně měl mít i Arsenal poté, co se zranil Jurrien Timber.

Galatasaray za Nelssona požaduje údajně o mnoho víc, než Spurs nabízeli. Tottenhamu se ale daří, Levy Postecoglouovi věří a je tedy možné, že pokud na Nelssona australský kouč ukáže, Levy dokáže přitlačit natolik, aby Galatasaray přijal. Pozice stopera je pro Tottenham prioritou. Micky van de Ven s Cristianem Romerem sice fungují, ale minulost ukazuje, že ne vždy měl Romero pevné zdraví. Vzhledem k jeho stylu hry zranění visí ve vzduchu. A co pak? Chce Postecoglou hrát o Ligu mistrů nebo dokonce titul s Benem Daviesem nebo Ericem Dierem? Arsenal s Robem Holdingem titul prohrál.

Victor Nelsson

David Suchý / thehardtackle.com

Noviny
Nejnovější články