Zpět na » Serie A » Deadline day v Serii A: Amrabat oficiálně opustil Fiorentinu, Jovič je v AC Milán, Klaassen v Interu

Deadline day v Serii A: Amrabat oficiálně opustil Fiorentinu, Jovič je v AC Milán, Klaassen v Interu

Deadline day v Serii A: Amrabat oficiálně opustil Fiorentinu, Jovič je v AC Milán, Klaassen v Interu © inter.it - Davy Klaassen nečekaně posílil Inter Milán

0

Líbilo se

02.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Italský konec přestupového okna byl ve znamení odchodů. Nejvíce se řešil ten Sofyana Amrabata. Hodně se protahoval a v jednu chvíli to vypadalo, že se ani neuskuteční. Nakonec je marocký záložník oficiálně posilou Manchesteru United. V Itálii už neuvidíme Divocka Origiho, ale v Hellasu Verona uvidíme dalšího Slováka. Přichází talentovaný Tomáš Suslov.

Sofyan Amrabat nebyl mezi nejlepšími záložníky Serie A. Ruku na srdce. Díky svým famózním výkonům na světovém šampionátu si ale vysloužil obrovský kredit a byl o něj zájem. Celé léto se řešil jeho přestup do Manchesteru United. Nakonec vyšel až v poslední den přestupového období. Red Devills za něj zaplatili 10 milionů eur na hostování a dalších 25 může přijít z přestupu. Fiorentina ho nahradila Maxi Lopézem ze Sassuola. Sassuolo naopak z Valencie přivedlo bývalého hráče AC Milán Samu Castilleja.

I milánské kluby přidaly svou špetkou do mlýna. AC Milán se zbavilo dua fotbalistů, kteří neměli budoucnost a podtrhli snahu klubu o očistu, během které už odešel Messias, Tatarusanu, Saelemakers i Rebič. Nyní odchází Divock Origi a Fode Ballo Touré. Oba si zahrají Premier League. Jeden za Nottingham, druhý za Fulham. Naopak z Fiorentiny dorazil na hostováni srbský útočník Luka Jovič. Inter Milán se rozhodl ještě posílit zálohu a zadarmo z Ajaxu přichází zkušený Davy Klaassen. Podepsal dvouletý kontrakt.

Oficiálně Itálii opustil i argentnský záložník Nicolas Dominiguez z Boloni, jenž stejně jako Origi zamířil do Nottinghamu. Opačnou strasnou se do Itálie vrací bývalý záložník Atalanty Remo Freuler. I přes poustu odchodů nás ale alespoň může těšit příchod slovenského reprezentanta Tomáše Suslova. Mladý ofenzivní záložník vloni sestoupil s Groningenem z Eredivisie, a tak nyní přichází na hostování s opcí do Hellasu Verona, kde doplní slovenského kolegu Ondreje Dudu. Spekulovalo se přitom i o přestupu do Slovanu Bratislava.

Luka Jovič

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články