Zpět na » Serie A » Italský paradox: Tři italské týmy musí věřit, že bude Juventus opět penalizován

Serie A - Italský paradox: Tři italské týmy musí věřit, že bude Juventus opět penalizován

Italský paradox: Tři italské týmy musí věřit, že bude Juventus opět penalizován © iconsport.photo - Hráči AC Milán a Interu Milán v utkání Ligy mistrů

0

Líbilo se

15.05. - Závod o účast v příštím ročníku Ligy mistrů a následný boj o Evropskou i Konferenční ligu je v Serii A stále intenzivnější a s výjimkou Neapole nemá své místo tři kola před koncem jisté nikdo. Juventus s vidinou nového procesu, který by měl před koncem května rozhodnout o případné další penalizaci, další týmy proto, že v závěrečném boji začínají ztrácet cenné body.

V italské Serii A tak dochází k paradoxu, přinejmenším AC Milán, AS Řím a Atalanta musí doufat v to, že Federální odvolací soud pošle opět Juventus do pekla penalizace. Po předchozích patnácti bodech se nicméně tentokrát mluví o trestu nižším a ve větší míře spíše finančním. Pokud bianconeri přijdou o body, mohlo by jich být i jen šest nebo devět. Což by pořád nemuselo stačit výše uvedeným týmům k tomu, aby dosáhly na čtvrté místo v Serii A.

Nezbývá jim proto nic jiného, než doufat, že trest bude velmi přísný a bodů bude Juventusu ukrojeno podstatně více. AC Milán po domácí prohře se Spezií zůstává na pátém místě se ztrátou čtyř bodů na čtvrté Lazio a jeho jedinou nadějí tak zůstává zvrat v odvetném utkání Ligy mistrů proti Interu, postup do finále a celkové vítězství. Přes Serii A totiž pravděpodobně cesta do Champions nepovede.

V ještě o poznání horší situaci se nachází AS Řím, který na svého městského soka z Lazia ztrácí šest bodů a již po příštím kole může být matematicky mimo postupové příčky do Ligy mistrů. Giallorossi, podobně jako AC Milán musí věřit tomu, že se jim povede postoupit do finále Evropské ligy, kterou následně vyhrají a zajistí si tak místo v Lize mistrů v příští sezóně.

Černého Petra v této chvíli drží Atalanta, která prohrála se Salernitanou a s odstupem jednoho bodu dýchá na záda šestému AS Řím, ale nutně potřebuje pomoc ostatních týmů. Nejlépe pak to, aby si některý z jejích soupeřů zajistil Evropu jinak, než prostřednictvím pozice v Serii A, kterou by tak Atalantě přepustil. Pohárová příčka by Bergamu připadla také v případě opětovné penalizace Juventusu, ale to by při současném rozestupu obou týmů (Atalanta ztrácí na Juventus 11 bodů) musel přijít trest dvanácti nebo patnácti bodů, který by bianconeri zcela vytlačil z Evropy.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články