Zpět na » Serie A » Pogba v EL ukázal svou genialitu: Juventus o jeho setrvání již nepochybuje

Pogba v EL ukázal svou genialitu: Juventus o jeho setrvání již nepochybuje

Pogba v EL ukázal svou genialitu: Juventus o jeho setrvání již nepochybuje © iconsport.photo - Pogba v utkání Evropské ligy se Sevillou

0

12.05. - Zatím se bavíme stále jen o záblescích bývalé formy francouzského záložníka, jedno je jisté. Pokud má Paul Pogba svůj den, stále je to geniální hráč, jeden z nejlepších v současném fotbale. A Juventus už má jasno, s Pogbou počítá i nadále, Klub jej dokonce nechal pro média pózovat v dresu určeném pro příští sezónu.

Na své nohy se Paul Pogba stále ještě nemůže stoprocentně spolehnout, ale pokud má předvídat hru nebo zpracovat míč, stále je to ten starý dobrý geniální hráč. Proti Seville se Juventusu podařilo v poslední minutě vyrovnat zejména díky francouzskému reprezentantovi, který po rohovém kopu odhlavičkoval zdánlivě ztracený míč a předložil jej Gattimu do stoprocentní šance.

Remíza 1-1 přeci jen vypadá lépe než těsná prohra a pro turínské má cenu zlata. Výkon „chobotnice“ byl proto po zásluze trenérem Allegrim zhodnocen jako nejlepší zpráva pohárového večera.Když se zápasy odehrávají na soupeřově půlce, je Paul Pogba rozhodující hráč a stává se výjimečným. Je jasné, že kdyby byl úplně fit, bude hrát v základní sestavě.“ Juventus plánoval, že se tým bude v letošní sezóně točit kolem francouzského génia, to co se dále stalo je několikrát zopakovaný příběh. Teď se ale Paul Pogba vrací a zdá se, že pro příští ročník je velkým příslibem.

Paul Pogba se v tomto smyslu také vždy vyjadřoval jednoznačně. Mezi mnoha pochybnostmi o tom, kdo v Juventusu po letním přestupovém trhu setrvá, je francouzský hráč výjimkou. Ať se stane cokoli, na hřišti nebo mimo něj, Paul v Turíně zůstane. S jediným cílem, prosadit se a vrátit se ke hře na úrovni, která jej vždy zdobila.

Trenér Allegri je stále nucen hráče nasazovat po minutkách, ale zároveň ho nechce odložit na tribunu a tak téměř v každém herním zápase jedno střídání bývá blokováno pro Paula Pogbu. Ať už na hřišti má strávit půlhodinu nebo jen deset minut. Psychologický dopad na tým má Pogba na hřišti vždy, nyní se ale začínají projevovat i jeho technické finesy, které dokáží být rozdílové.