Zpět na » Serie A » Přijme José Mourinho nabídku na trénování Saudské Arábie za 60 milionů eur ročně?

Serie A - Přijme José Mourinho nabídku na trénování Saudské Arábie za 60 milionů eur ročně?

Přijme José Mourinho nabídku na trénování Saudské Arábie za 60 milionů eur ročně? © iconsport.photo - José Mourinho na lavičce AS Řím

0

Líbilo se

06.04. - José Mourinho, portugalský trenér ve službách AS Řím, dostal od Saudské Arábie šílenou nabídku. 60 milionů eur ročně za to, že převezme lavičku. Koho? Může si vybrat: reprezentační tým SA, případně jeden z klubů Al-Nassr nebo Al-Ahli. Pokud by na nabídku Mourinho přistoupil, stal by se nejlépe placeným trenérem v historii

Římští fanoušci i vedení klubu jsou jako na trní. Dlouho věřili, že nikdo José Mourinha z lavičky nedostane, protože je portugalský trenér na své současné pozici spokojený a s týmem dosahuje postupně výsledků. Nabídce ze Saudské Arábie ale ani Řím, ani jiný evropský klub konkurovat nedokáže. Fotbalový svaz nabídl José Mourinhovi podle italského deníku Corriere dello sport monstrózní nabídku: dvouletou smlouvu s ročním platem 60 milionů eur.

Portugalský trenér si navíc může vybrat, buď usedne na lavičku národního týmu, který se účastnil posledního Mistrovství světa v Kataru a dokázal překvapit vítězstvím nad Argentinou, nebo se svým týmem převezme klubovou lavičku Al-Nassru případně Al-Ahli.

Saudové to s proražením do světového fotbalu myslí vážně a to natolik, že zformulovali velmi flexibilní nabídku, která zaručí José Mourinhovi, že bude nejlépe placeným trenérem historie. Navíc by ale Portugalec mohl na konci první sezóny odejít bez jakékoli sankce, nebo na lavičce zůstat a pokusit se reprezentaci kvalifikovat na MS, to vše v případě, že by se rozhodl pro trénování reprezentace.

Podle italského tisku José Mourinho tuto nabídku reálně zvažuje, a dokonce již o ní mluvil se svým týmem. Setkal se různými názory, ale debata je otevřená, jelikož dvouletá smlouva je životní příležitost, jaká se nebude opakovat. AS Řím navíc s prodloužením trenérovy smlouvy zatím váhá. Jednání bylo naplánováno na leden, ale tehdy se z rozhodnutí klubu neuskutečnilo, a pokud budou giallorossi příliš vyčkávat, mohli by zůstat s prázdnou. Karty jsou dané: Mourinho má smlouvu do roku 2024 s platem ve výši 7,5 milionů eur, ale žádnou jistotu toho, že bude prodloužena.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.com

Nejnovější články