Zpět na » Serie A » Leao by lepší nabídku smlouvy dostat neměl, shodují se experti

Leao by lepší nabídku smlouvy dostat neměl, shodují se experti

Leao by lepší nabídku smlouvy dostat neměl, shodují se experti © peaceloaded.com.ng - Stane se Leao další posilou londýnské Chelsea?

1

Líbilo se

02.03. - Rafael Leaatilde;o, portugalský útočník, který se v minulé sezóně významně podepsal pod úspěchem AC Milán v italské lize, s klubem nemá vyřešené prodloužení smlouvy. Rossoneri přitom chtěli mít v jeho případě jasno již dávno před Mistrovstvím světa v Kataru a experti se shodují na tom, že by Leaatilde;o od vedení klubu neměl dostat již žádnou novou nabídku smlouvy.

Paolo Maldini, sportovní ředitel AC Milán, ještě v říjnu pln optimismu odpovídal na otázky ohledně prodloužení smlouvy s portugalským útočníkem s velkým klidem. „Doufáme, že se nám podaří dosáhnout dohody ještě před Mistrovstvím světa.“ Služby Rafaela Leão by se AC Milán hodily, rossoneri i díky jeho brankám v roce 2022 pozvedli nad hlavu scudetto a vše bylo zalito sluncem.

Tři měsíce po Mistrovství světa v Kataru je ale konec jednání o nové smlouvě v nedohlednu, naopak se blíží závěr sezóny a s ním strašák neprodloužení. Fanoušci si jistě vzpomenou na to, jak se vleklá jednání s Donnarummou, Calhanogluem, Romagnolim a Kessiem změnila na odchody hráčů z klubu.

V Miláně se cítím dobře, ale uvidíme, co se stane na konci sezóny,“ pronesl po ligovém utkání s Atalantou portugalský útočník. Na obzoru je tak další „ale“ které nahrává dohadům o tom, že se cesty hráče a klubu nejspíše rozejdou. Kromě ekonomické stránky věci je spravedlivé zdůraznit také herní projev hráče, jehož nedostatky jsou zřetelné.

Rafael Leão má nesporný talent, chybí mu ale kontinuita, což je vlastnost opravdových šampionů, na které se lze spolehnout bez výjimky, zejména v klíčových zápasech sezóny. Není náhodou, že trenér Pioli, se snaží Leãa všemožně stimulovat, dokonce ho často nechává na lavičce, v naději, že tím vyburcuje hráčovo uražené ego. Výsledky se ale v této sezóně nedostavily, proto je přirozené, že rossoneri nechtějí a ani nemohou zvýšit nabídku na více než 6,5 milionů eur ročně.

Pokud bude Rafael Leão chtít dále tahat za týmový provaz, měl by se zamyslet nad svými technickými limity a charakterovými nedostatky. Ostatně, v sobotu nenastoupí do ligového utkání ve Florencii právě proto, že pyká za žluté karty, což je u útočníka vcelku neobvyklé. V tuto chvíli mají obě strany stále ještě dostatek času na to, aby se domluvily, nicméně nejpozději v červnu musí dojít k uzavření této únavné telenovely, aby měl AC Milán případný prostor na okamžitý prodej hráče.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články