Zpět na » Serie A » Osimhen pokořil další rekord: Je nejlepším útočník neapolské historie?

Osimhen pokořil další rekord: Je nejlepším útočník neapolské historie?

Osimhen pokořil další rekord: Je nejlepším útočník neapolské historie? © jerseyeveningpost.com - útočník Neapole Victor Osimhen

0

Líbilo se

19.02. - Nigerijský útočník se postaral společně se svým parťákem Kvaratskheliou o další vítězství Neapople v italské Serii A. Dvěma góly pokořili statečné Sassuolo a Osimhem si přiipsal osmnáctou branku v devatenácti ligových zápasech. Sledují fanoušci na San Paolu nejlepšího útočníka historie neapolského fotbalu?

Victor Osimhen do Neapole přišel v létě 2020 z Lile za 40 milionů eur. Kampánskému klubu se ale vysoká investice na konci přestupového trhu vyplatila. Dnes je tržní cena nigerijského útočníka téměř dvojnásobná a branky ve své třetí sezóně střílí jako na běžícím páse.

V útočné dvojici od léta hraje s Gruzíncem Kvaratskheliou, se kterým si výborně sedl. V evropském měřítku se dvě vcelku neznámá jména směle rovnají s těmi nejlepšími. Nejproduktivnější útočnou dvojicí je Haaland-Fodes, za nimi následuje Neymar-Mbappé a třetí místo drží Osimhen-Kvaratskhelia, kteří dohromady rozvlnili síť soupeřů osmadvacetkrát.

Osimhen je, na rozdíl od svého klubového spoluhráče, typickým útočníkem a na hřišti je to patrné. Consigliho v brance Sassuola v sobotu překvapil z velmi ostrého úhlu. Instinkt zabijáka mu velel, aby vyzkoušel štěstí a míč propadl do branky. Kromě toho, že tím nigerijský útočník zpečetil vítězství Neapole, stal se také prvním hráčem v historii svého klubu, který dokázal skórovat v sedmi po sobě jdoucích utkáních. Fanoušci se začínají ptát, kde má nigerijský sniper hranice. Je to nejlepší útočník, který kdy běhal po neapolském trávníku?

Zatímco většina diváků jeho umění registruje až nyní, v jeho třetí sezóně v Neapoli, velké evropské kluby spřádají plány na to, jak ho v létě získat. Victor Osimhen ale dokazoval už jako teenaer, že má rysy velkého střelce. Na Mistrovství světa ve fotbale U17 v roce 2015 se Osimhen stal vítězem Zlaté kopačky s rekordními deset brankami.

Od té doby vystřídal čtyři kluby, rotujíc mezi německou, belgickou a francouzskou ligou, než se v roce 2020 usadil v Neapoli, kde letos prožívá svou nejlepší sezónu. Ani ty předchozí ale nebyly k zahození, Victor Osimhen se vždy dostal na dvouciferné číslo v počtu vstřelených branek. Ve své první sezóně skóroval v lize desetkrát a v loňském ročníku čtrnáctkrát. Letošní příspěvek do ofenzivních statistik je ale rekordní a i díky nigerijskému útočníkovi Neapol vládne italské lize s náskokem osmnácti bodů.

Andrea Suttnerová / football-italia.net, calciomercato.com

Nejnovější články