Zpět na » Serie A » Galatasaray – Fenerbahce: turecké derby o Zaniola

Serie A - Galatasaray – Fenerbahce: turecké derby o Zaniola

Galatasaray – Fenerbahce: turecké derby o Zaniola © besoccer.com - Juventus touží po římském mladíkovi

0

Líbilo se

05.02. - Zimní přestupový trh se v turecké fotbalové lize oficiálně uzavírá až příští středu, kluby proto mají ještě šanci lovit v evropských vodách a doplnit své týmy pro jarní část sezóny. Na ose Galatasaray - Fenerbahce se rozjel souboj o přízeň italského záložníka Zaniola, který je odchodu z AS Řím nakloněn a přesunu do Turecka by se za určitých podmínek nebránil. Podmínky AS Řím jsou ale jasně dané: 25 milionů eur na ruku.

Fotbalový trh je rozličný a možnosti jsou nesmírné. A protože ten turecký se bude uzavírat až příští středu, je stále dost prostoru na to, abychom se dočkali ještě nějakého překvapení. Podle italského tisku, který nachází potvrzení i v tom tureckém, se Galatasaray i Fenerbahce na AS Řím obrátili s dotazem na přestup záložníka Nicolo Zaniola.

Talentovaný italský reprezentant, který se s klubem rozkmotřil a v minulých, velmi turbulentních týdnech, prožil vše od postavení mimo kádr, výhružky fanoušků a pokusy o usmíření, se naposledy nedostavil dokonce ani na plánovaný trénink týmu. Poslal za sebe pouze lékařskou zprávu, která tvrdí, že hráč trpí psychickými problémy jako následek přepadení fanoušky a jejich výhružkami. Výsledek? Nicolo Zaniolo podle lékařů nebude schopen hrát po dobu jednoho měsíce.

Třiadvacetiletý záložník byl José Mourinhem postaven mimo tým a nadále nepřemýšlí o jeho využití. Nabídka ze strany jednoho či druhého tureckého klubu ale zatím nepřišla. Největší překážkou je proto zatím římský klub, který není ochoten jednat o hostování, pokud nebude podmíněna opcí na odkup hráče na konci sezóny za 25 milionů eur.

Takovou částku ale na sklonku zimního přestupového trhu není ochotna Galatasaray ale ani Fenerbahce investovat. Přímý přestup do turecké ligy zase naopak vylučuje Nicolo Zaniolo, který před několika dny odmítl také přestup do Bournemouthu. Nebude tak vůbec snadné najít společnou řeč do 8. února, zejména pak proto, že by římský záložník nejraději „protrucoval“ jarní část sezóny a v létě přestoupil do AC Milán. V Turecku na něj ale čeká nabídka pětileté smlouvy s ročním platem okolo 4 milionů eur a na letišti je připraveno soukromé letadlo, aby mohl Zaniolo ihned odcestovat k lékařské prohlídce. Změní ještě na poslední chvíli dres?

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články