Zpět na » Premier League » Thiago by mohl opustit Liverpool. Zájem je z Fenerbahce

Premier League - Thiago by mohl opustit Liverpool. Zájem je z Fenerbahce

Thiago by mohl opustit Liverpool. Zájem je z Fenerbahce © iconsport.com - O Thiaga se zajímá Fenerbahce

0

Líbilo se

02.03. - Do Liverpoolu přicházel s vidinou toho, že posune záložní řadu slavného klubu na úplně jinou úroveň. Vždyt větší formu v Evropě zřejmě žádný záložník neměl. Thiago ale po příchodu z Bayernu zůstal za očekáváním a letošní sezóna jen potvrzuje to, že budoucnost Liverpoolu je zelená bez něj. Pokud se Jürgen Klopp rozhodne ho prodat, jsou tu první zájemci. Třeba turecké Fenerbahce.

Thiago je synem brazilského mistra světa Mazinha, ale od mala žil ve Španělsku, které i reprezentuje, a hrál v La Masii. Pep Guardiola mu dal první šanci v prvním týmu v roce 2009. Mezi hvězdy se ale do základní sestavy nikdy nedostal a v létě 2013 zamířil za Guardiolou do Bayernu. V Bavorsku okamžitě zaujal, ale kdo ví, jaký by byl jeho růst, kdyby toho za první dvě sezóny více odehrál než odmarodil. I přes to ale byl úspěšný. Vyhrál 7 bundesligových titulů i trofej z Ligy mistrů. Právě u onoho triumfu z Lisabonu byl jednou z klíčových postav.

Jeho famózní výkony ze sezóny 2019/20 přiměly Liverpool, aby se o španělského záložníka s obří formou začal zajímat. Byl před koncem smlouvy, a tak přestoupil jen za 20 milionů eur. Ale v Liverpoolu se nikdy pořádně nezabydlel. Měl sice dobrá období, ale ta střídala horší. Jeho hra se v negativním smyslu vyznačovala zbytečnými fauly, nulovou fyzickou silou a v neposlední řadě se nedokázal vyvarovat zraněním, která ho celou kariéru provází.

Letošní sezóna je zatím jednoznačně nejhorší. Hráč, který do Liverpoolu přicházel aby se stal mozkem zálohy ani nepatří do základní sestavy, lépe hrají jeho kolegové, opět přišla zranění a je dost možné, že po 3 letech Thiago Anfield Road opustí. Liverpool čeká nutná změna, protože bez ní by se letošní příšerná sezóna mohla opakovat.

Zájem o Thiaga by mělo mít turecké Fenerbahce Istanbul, které rádo přivádí hráče, kteří mají velké jméno, ale v Evropě už jsou prakticky odepsaní.Nemyslím si, že to ale je případ Thiaga. V Bayernu jasně ukazoval, že fotbalista je to skvělý, a několikrát, zejména vloni to ukázal i v dresu The Reds. Turecký celek plánuje nabídnout 8 milionů eur. Příští léto Thiagovi končí smlouva.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články