Zpět na » Serie A » Juventus neumí zkrotit talentovaného Keana

Serie A - Juventus neumí zkrotit talentovaného Keana

Juventus neumí zkrotit talentovaného Keana © goal.com - Moise Kean svou nedisciplinovaností přichází o příležitost

2

Líbilo se

09.08. - Mladý italský útočník, s darem od pánaboha, ale také přemírou nedisciplinovanosti, takový je Moise Kean, odchovanec Juventusu a kmenový hráč Evertonu, který mmentálně hostuje druhým rokem v Turíně. I zde se ovšem opakovaně dopouští přestupků a trenér Allegri si s ním neví rady.

Moise Kean je považován za jeden z největších talentů italského fotbalu posledních let a zcela po právu. Ve své dosavadní kariéře je ovšem znám zejména kvůli svým disciplinárním prohřeškům. Nejčastěji přichází pozdě na předzápasová střetnutí s týmem, nicméně v pondělí při prvním ligovém utkání proti Sassuolu tento problém řešit nebude. Je pro změnu totiž vykartován a tak s ním Allegri do druhého utkání za sebou nemůže počítat.

Nedisciplinovaný útočník do hry nezasáhl ani v neděli v přípravném utkání s Atléticem Madrid. Kean, který měl hrát v základní sestavě, jak je tomu zvykem, nedorazil včas na sraz před zápase a trenér Allegri jej poslal na tribunu. Za tento prohřešek bude velmi pravděpodobně pokutován, protože vedení Juventusu podobné výstřelky netrpí, otázkou ale je, zda to bude stačit k nápravě?

Moise Kean, rodák z italského Vercelli, je v tomto recidivistou. Útočník, který vyrostl v mládežnické akademii Juventusu, poprvé vystrčil růžky v národním týmu U19, kdy byl společně s útočníkem West Hamu, Scamaccou, vyloučen z týmu kvůli discipinárním přestupkům. O dva roky později, v roce 2019, před rozhodujícím zápasem U21 proti Belgii, zase došla trpělivost trenérovi Di Biagiovi. Poté, co se Zaniolo s Keanem dostavili se zpožděním k ranní přípravě, byli oba diskvalifikovánii. Jen o několik měsíců později pak Keana poslal domů z přípravného kempu také trenér Roberto Mancini.

Ani s přestupem do Evertonu se Keanovo chování nezměnilo. Po prvním varování a opětovném pozdním příchodu Keana trenér Silva posadil na tribunu, ale ještě více si italský útočník zavařil, když se v době karantény způsobené Covidem účastnil večírku.

V Premier League pochopili velmi rychle, že se v případěě Moise Keana nejedná o klukovské chování, ale o velmi pohrdavý postoj. Moise Kean má talent na to, aby byl v jakémkoliv týmu hvězdou, ale své nadání pomalu a jistě pohřbívá. Vzpomínáte na supertalent Maria Balotelliho? Moise Kean je verze 2.0.

Přesto loni v létě dostal další šanci. Juventus po odchodu Cristiana Ronalda z klubu potřebovala obsadit pozici v útoku a rozhodla se povolat Moise Keana na hostování z Evertonu. Dvouletá půjčka za poplatek 10 milionů eur a opce na odkup ve výši 28 milionů eur se zdála být výhodným řešením. Ve skutečnosti se ale smlouva s Keanem stává noční můrou. Juventus doufá, že se mu podaří opci obejít a hráče obratem prodat. Zájemci na Keana ale řadu nestojí a hráč degraduje. V uplynulé sezóně pouze šest branek a tři asistence, na útočníka mizerné číslo. A do letošní sezóny vkročil Kean opět velmi špatně.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
S.O.B - 11.08. Odpovědět

Zas tak skvělý není

S.O.B

S čiernymi sú iba problémy. Nepoučili sa na Barwuahovi? Dokočuje to z Pobrežia Slonoviny a Mancini ho ešte ťahá do nároďáku. Ja som vyrastal v dobách, kedy najväčšie hviezdy v Taliansku boli osobnosti aj mimo trávnika, profesionály bez škandálov. Del Piero, Maldini, Nesta. A teraz tento póvl sa tu hrá na niečo čo nikdy nebude...

Princ z Paríža
Nejnovější články