Zpět na » Premier League » Diego Carlos si v zápase s Evertonem přetrhl Achillovu šlachu a sezóna pro něj dost možná skončila

Premier League - Diego Carlos si v zápase s Evertonem přetrhl Achillovu šlachu a sezóna pro něj dost možná skončila

Diego Carlos si v zápase s Evertonem přetrhl Achillovu šlachu a sezóna pro něj dost možná skončila © thesun.co.uk - Diego Carlos si přetrhl Achillovu šlachu

0

Líbilo se

17.08. - V pyrrhovo vítězství se změnila výhra Aston Villy nad Evertonem. Během zápasu druhého kola si totiž superposila Diego Carlos ze Sevilly, který měl být oporou a jedním z nejlepších stoperů Premier League, přetrhl Achillovu šlachu a sezóna pro něj tak dost možná skončila už v srpnu.

Diego Carlos svou kariéru začínal doma v Brazílii, konkrétně v malinkém týmu Deportivo Brasil. Přes Sao Paulo, Paulistu, Madureiru a B-tým FC Porto se dostal až do Estorilu, kde naplno odstartoval svou kariéru. Stal se brzy oporou a po jediné sezóně si ho vybralo francouzské Nantes. Okamžitě se stal jedním z nejzajímavějších stoperů celé Ligue 1 a začal vzbuzovat zájem. V klubu ale nakonec vydržel 3 sezóny, než přestoupil do Sevilly. A znovu to samé. Obrovská opora a zájem větších klubů. Ať už Barcelony nebo třeba Chelsea. Nyní ve 29 letech, po dalších 3 sezónách si možná poněkud překvapivě vybral Aston Villu. Ta za něho zaplatila 31 milionů eur. Z obrany birminghamského celku šel najednou opravdu strach. Elitní evropský stoper společně s anglickým reprezentantem Tyronem Mingsem připomínají zeď.

Bohužel na 2 ligových startech svou první sezónu v Anglii asi i zakončí. V samotném závěru vítězného utkání s Evertonem. V 95. minutě si s velkou bolestí na hrací ploše vyžádal střídání a místo něho na hřiště vyběhl Callum Chambers. Aston Villa nyní potvrdila, že Diego Carlos si přetrhl Achillovu šlachu. 29letý Brazilec podstoupí operaci a začne s rehabilitací. Všichni ale víme, že to není lehké zranění a že rekonvalescence není krátká. Pro olympijského vítěze sezóna s největší pravděpodobností skončila.

Možností na jeho pozici ale má Aston Villa poměrně dostatek. Vedle Tyrona Mingse může hrát 24letý Ezri Konsa, v kádru je stále i Kortney Hause. Na stopera může být volbou právě i střídající Callum Chambers i další velká posila Boubacar Kamara. Ten je ale posilou do zálohy. Teoretickou možností je jeho přesun na stopera a návrat Douglase Luize do základní sestavy. Steven Gerrard má nad čím přemýšlet.

David Suchý / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články