Zpět na » Serie A » Klíč k setrvání Alvara Moraty v Turíně může být Moise Kean

Klíč k setrvání Alvara Moraty v Turíně může být Moise Kean

Klíč k setrvání Alvara Moraty v Turíně může být Moise Kean © goal.com - Uvidíme Alvara Moratu v dresu Jvuetnusu i v příštím roce?

0

Líbilo se

07.06. - Mladý italský útočník Evertonu, který je odchovancem Juventusu a právě zde je na dvouletém hostování, by mohl být klíčem v setrvání Alvara Moraty. Podle posledních zpráv totiž Juventus zvažuje možnost nabídnutí hráče Barceloně, aby si tak zajistil setrvání Moraty v Turíně.

Užší vedení Juventusu odjelo na misi do Madridu, s Atléticem chce Cherubini vyjednat slevu na přestuponí částce za Alvara Moratu. Španělský útočník je v Turíně spokojený, s odchodem Paula Dybaly by navíc měl nacházet daleko více místa v sestavě. Juventus by rád s útočníkem mohl počítat také v příští sezóně, ovšem po 20 milionech eur za dvouleté hostování by nyní klub musel doplatit dalších 35 milionů za definitivní přestup.

Podle expertů je to příliš mnoho za hráče, kterému na konci příští sezóny v Atléticu vyprší smlouva a od ledna bude volný, aby si klub mohl zvolit sám. Bianconeri zároveň s Moratou řeší také další problém v útoku, a tím je Moise Kean, který narozdíl od svého španělského spoluhráče chce Turín opustit.

Mladý útočník, ročník 2000, který vyrostl v mládežnické akademii Juventusu předtím, než byl prodán do Evertonu, se na hostování zpět v Juventusu snaží přesvědčit trenéra Allegriho, že může být platným hráčem základní sestavy. V případě, že by ho Juventus chtěl využít v jednání ohledně Alvara Moraty, má to jeden drobný zádrhel. Turínský klub by musel přerušit hostování, čímž by ušetřil 4 miliony eur za příští rok, ale zároveň by musel uhradit 28 milionů eur za okamžitý přestup.

Taková situace by byla pro klub přijatelná pouze v případě, že pro Moise Keana nalezne okamžitého zájemce. Minimálně pro hostování. Jedna taková šance se před několika týdny objevila, ale případný přestup do PSG padl ve chvíli, kdy z Paříže odešel výkonný ředitel Leonardo. Zcela nová příležitost se nyní ovšem začíná rýsovat v Madridu.

Výměna Moraty za Keana je velice reálná a možnost musí oba kluby pečlivě zvážit. Jestliže však aktuální tržní hodnota obou hráčů může být velmi podobná, totéž se nedá říci o jejich perspektivitě. Do hry by ovšem mohl vstoupit i třetí hráč, záložník De Paul, který v Atléticu v uplynulém ročníku nikoho nepřesvědčil. Vedení hráče sledovalo už během jeho působení v Udinese a loni v létě se zdál jeho přestup velmi reálný.

To co se neodehrálo před rokem, mohlo by nastat nyní. Juventus pracuje na tom, aby z Atlética výměnou za Keana získala hned dva hráče, Moratu i De Paula. Jednání budou složitá, ale nejsou nemožná. A třeba jazýček vah převáží i chuť Moraty oblékat dres bianconeri i příští rok.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články