Zpět na » Serie A » Proč by AS Řím mělo angažovat Isca?

Proč by AS Řím mělo angažovat Isca?

Proč by AS Řím mělo angažovat Isca? © goal.com - Isco na cestě do AS Řím?

0

Líbilo se

04.06. - Všestranný španělský útočný záložník se ocitl bez angažmá a ve špatné formě, ale změna a příchod do italské ligy, zejména pak pod křídla José Mourinha, by mohla být dobrou volbou.

V iscově případě více než kdy jindy záleží na úhlu pohledu. Na straně jedné zde máme Isca, který ve třiceti letech stihl odehrát 353 utkání za Real Madrid a má ve svém držení pět výher v Lize mistrů, tři ve španělské lize, tři v evropském superpoháru, čtyři klubové mistrovství světa, tři španělské superpoháry a jeden pohár. Na straně druhé máme Isca, kterému Real Madrid ve třiceti letech neprodloužil smlouvu a v posledních letech bylo jeho jméno spojováno především s rolí přítěže v týmu.

Francisco „Isco“ se narodil v Benalmadeně, na pobřeží Costa del Sol. Jen pár metrů od jeho rodiště se nachází pláž Fuente de la Salud, známá kvůli své léčivé, téměř magické vodě. A možná by se Isco měl v létě odjet koupat domů, protože ho čeká velice náročné léto. Komplikované, ale třeba s dobrým koncem. Isco potřebuje, aby mu nějaký klub dodal důvěru. Nejvíce se mluví o AS Řím a zdá se, že to nejsou jen plané řeči.

Hodnota hráče, který může na hřišti zastávat pozici záložníka i útočníka a který, jak řekl Zidane „dokáže na hřišti věcí, které nikdo jiný neumí“, je nezpochybnitelná. Isco dokáže stmelit dohromady, ale jeho výkony v posledních letech jsou sporné. Ne že by snad bylo jednoduché prosadit se v Realu Madrid, ale španělský hráč také většinou běhal hlavou proti zdi. A udělal kardinální chybu - znepřátelil si fanoušky. S přibývajícími týdny a měsíci se vztah mezi příznivci a Iscem jen vyhrocovaly. Isco byl obviňován z lenosti a nadváhy. Samotný hráč toto vždy rozporoval, ale když byl médii vyzýván k veřejnému vážení, nikdy na něj nepřistoupil.

Isco vyrůstal v mládežnickém sektoru Valencie, prorazil v Malaze a do Realu přišel v roce 2013 za 30 milionů eur. Stal se první posilou trenéra Ancelottiho. Vypadalo to, že je předurčen k hvězdné kariéře, v prvním a druhém roce odehrál dohromady 107 utkání, ale to bylo vše. Parabola úspěchu začala prudce klesat. Nedařilo se mu později pod Zidanem, dřelo to i s Lopeteguim a Solarim. To bylo znamení, že problém možná nespočíval v jednotlivých trenérech, ale v samotném hráči.

Proč by na španělského hráče tedy giallorossi měli vsadit? První důvod je čistě ekonomický. Isco by přišel na Olimpico zadarmo. Druhý je pak čit technického rázu: Isco je skvělý hráč, který dokáže obsáhnout celý střed pole, má výborné nohy a skvělý přehled o hře. Třetí důvůd je mentální: Isco možná nebyl nikdy protagonistou úspěchů Realu Madrid, ale když téměř deset let sedít v šatně šampionů, vaše hlava si na úspěchy navykne.

Co naopak vedení AS Řím bude od smlouvy zrazovat? Asi pocit, že se Isco dostal na sestupnou parabolu, ze které by se nemusel dostat. Snad jen Mourinho by mohl najít ten správný klíč, který by znovu zažehl jiskru ve španělském hráči.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články