Zpět na » Serie A » Benítez do Evertonu lanaří Koulibalyho

Serie A - Benítez do Evertonu lanaří Koulibalyho

Benítez do Evertonu lanaří Koulibalyho © Goal.com - První výraznou posilu si žádá Benítez po svém vedení

0

Líbilo se

13.07. - V Goodison Parku podepsal úspěchy ověnčený trenér Rafael Benítez smlouvu do června 2024, žádný kouč však pochopitelně nemůže odvést stoprocentně svou práci bez doplnění o vysněné posily. Jednu takovou vidí španělský stratég v Kalidou Koulibalym, senegalský stoper však rozhodně nevyjde klub z Liverpoolu nikterak levně.

Byl to právě Rafa Benítez, kdo v roce 2014 přivedl Koulibalyho do Neapole, jeho kvality tudíž dobře zná. Statný zadák se na jihu Apeninského poloostrova i navzdory tomu, že španělský stratég hned po první sezóně odešel, zabydlel na výbornou a momentálně platí za jednoho z nejrespektovanějších středních obránců vůbec.

Velkým povzbuzením pro Everton jsou zákulisní zprávy, podle nichž se stávající zaměstnavatel Koulibalyho už zdaleka tolik nebrání prodeji. Zatímco v předchozích letech vlastník klubu Aurelio De Laurentiis skloňoval částku nejméně 100 miliónů euro, dnes už by Neapol údajně mohla zvážit i 40 miliónů.

Benítez identifikoval střed obranné linie jako potenciální slabé místo svého nového týmu. Přestupové spekulace se totiž se stále větší intenzitou točí kolem Yerryho Miny, jehož odchod by byl významnou čárou přes rozpočet Toffees.

Tak jako tak nelze očekávat, že by případný přesun třicetiletého obránce na Ostrovy byl nějak jednoduchou záležitostí. Zmíněný De Laurentiis je vyhlášený nesmlouvavým jednáním, přičemž nový trenér Neapole Luciano Spalletti se rozhodně nebrání setrvání Koulibalyho.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články