Zpět na » Serie A » Romeo Lukaku se emotivně rozloučil s odcházejícím Contem

Serie A - Romeo Lukaku se emotivně rozloučil s odcházejícím Contem

Romeo Lukaku se emotivně rozloučil s odcházejícím Contem © skysports.com -

0

Líbilo se

27.05. - Antonio Conte odchází od fotbalistů Interu jen několik týdnů poté, co klub z Milána přivedl k vítězství v italské Serii A. Odchod Conteho se udál po vzájemné dohodě, ale z prostředí italského velkoklubu uniklo, že trenér byl nešťastný z rozhodnutí vedení prodat více hráčů už v nadcházejícím přestupním termínu - z důvodu posílení finanční stability klubu.

Inter může potvrdit, že s Antoniem Contem došlo k ukončení jeho smlouvy po vzájemné dohodě. Klub děkuje Antonimu za mimořádnou práci, která vyvrcholila ziskem devatenáctého klubového titulu. Conte zůstane navždy součástí úspěšné historie Interu Milán," napsal mistr Itálie ve svém prohlášení.

Bývalý italský reprezentant již před rokem otevřeně uvažoval o odchodu z Interu, když ostře kritizoval čínské majitele klubu za to, že dostatečně nechránili tým před kritikou.

V aktuálně ukončené sezoně zasáhly Inter těžké finanční dopady pandemie koronaviru, podpořené brzkým koncem v Lize mistrů.

Klub byl nedávno nucen získat rozsáhlou půjčku od Oaktree Capital v rámci dohody o financování americkým investičním fondem.

Majitel Interu Su-ning a prezident Steven Čang údajně chtěli snížit mzdové náklady o 20 % a dosáhnout na přestupním trhu zisku přibližně 100 milionů eur. To vše se mělo odehrát prodejem alespoň jednoho z důležitých hráčů klubu.

Nerrazurri získali titul v domácí nejvyšší soutěži po 11 letech a Conte toužil pokračovat ve svém úspěšném projektu, protože měl smlouvu ještě na jednu sezonu. Chtěl však do týmu další posily, nikoli odchod klíčových hráčů. A v tomto zřejmě nenašel s majiteli společnou řeč.

Antonio Conte převzal Inter na sklonku května 2019. V pandemické sezoně 2019/20 s ním postoupil až do finále Evropské ligy a v lize skončil druhý za Juventusem.

O rok později se již dočkal domácího titulu. Jedním z klíčových hráčů týmu, kterého Conte přilákal do Milána, byl belgický útočník Romelu Lukaku.

Jeho přestup z Manchesteru United stál klubovou pokladnu přibližně 80 milionů eur. V lize byl Lukaku s 24 góly druhým nejlepším střelcem Serie A za Cristianem Ronaldem (29 gólů).

Změnil jste mě jako hráče a psychicky mě zvedl. To je někdy ještě důležitější, než chválit fotbalistu po herní stránce. Titul jsme vyhráli společně. Vašimi zásady se budu řídit po zbytek své kariéry. Bylo mi velkým potěšením hrát pod vaším vedením. Děkuji za všechno, jsem vaším velkým dlužníkem," odkázal Lukaku Contemu na sociálních sítích.

51letý Antonio Conte před angažmá v Interu Milán získal tři tituly v Itálii s Juventusem Turín a vyhrál i Premier League s Chelsea v roce 2017. Byl také trenérem italské reprezentace (2014 - 2016). Jako hráč s ní získal stříbro na mistrovství světa (1994) i Evropy (2000).

Gabriela Průšová / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články