Zpět na » Serie A » Hráči bílé pleti mi v boji proti rasismu nikdy nepomohli, stěžuje si Boateng

Serie A - Hráči bílé pleti mi v boji proti rasismu nikdy nepomohli, stěžuje si Boateng

Hráči bílé pleti mi v boji proti rasismu nikdy nepomohli, stěžuje si Boateng © rheinpfalz.de -

0

Líbilo se

26.01. - Patřil mezi hvězdy ghanské reprezentace, v minulosti si zahrál v AC Milán, Schalke 04 či Barceloně a aktuálně nastupuje v italské Serii B v dresu ambiciózní Monzy. Kevin-Prince Boateng se v rozhovoru pro Il Corriere della Sera bavil o šokujících rozhodnutích v kariéře, přestupu do druhé ligy, příchodu Maria Balotelliho a rasismu.

„Moje kariéra byla plná šokujících rozhodnutí. Před rokem a půl jsem hrál za Barcelonu, teď jsem v Serii B.“

„Mohl jsem se přestěhovat do USA, ale raději jsem chtěl být šťastný. Je tu větší tlak než v řadě jiných klubů Serie A," prohlásil Boateng.

Třiatřicetiletý rodák z Berlína je velkou oporou druholigové Monzy, v dosavadních patnácti vystoupeních navíc zaznamenal i čtyři góly.

V jejím čele stojí bývalý italský předseda vlády a mediální magnát Silvio Berlusconi, který dlouhá léta vlastnil slavné AC Milán.

„Nikdy bych nemohl říct ne Gallianimu a Berlusconimu. Pomohli mi stát se mužem, nemohl jsem odmítnout jejich nabídku.“

Součástí Monzy se začátkem prosince stal i kontroverzní útočník Mario Balotelli. Ten musel zapracovat na kondici a má za sebou i úspěšný debut.

V utkání proti Salernitanu, v jejímž dresu působí i slovenský obránce Norbert Gyömbér, se blýskl gólem hned ve čtvrté minutě zápasu a přispěl k triumfu 3:0.

„Je pro mě jako bratr, potřeboval obrovskou motivaci. Teď už jen čekáme, že ukáže, jakým je hráčem,"
pokračoval Boateng.

Boateng a Balotelli
Zkušený záložník se během rozhovoru vyjádřil také o rasismu, s nímž se setkal během působení v AC Milán.

„Možná se teď situace ještě zhoršila. Podívejme se, co se děje po celém světě. Zrodilo se hnutí Black Lives Matter, ale na zvládnutí tohoto fenoménu se udělalo příliš málo."

Hráči bílé pleti mi v tomto boji proti rasismu nikdy nepomohli. Někteří jsou ticho kvůli strachu, jiní proto, že jsou přesvědčeni, že je výhodnější se k tomu nevyjadřovat," postěžoval si.

Boateng
Na závěr pochválil i svého bývalého spoluhráče Zlatana Ibrahimoviče, kterému s dvanácti góly patří třetí místo v tabulce střelců Serie A. AC Milán navíc momentálně kraluje italské lize.

„Ibra mě nepřekvapuje, naučil mě touze po vítězství, dokonce i na tréninku. Nikdy není spokojený. Mezi fanoušky se vrátilo nadšení, jsem za to velmi rád," zakončil s úsměvem Boateng.

Patnáctinásobný reprezentant Ghany má za sebou velmi bohatou kariéru, která je vyznačena častými změnami klubů.

Nejúspěšnější část kariéry zažil na San Siru, kde v sezoně 2010/11 získal Scudetto. V jeho seznamu najdeme také kluby jako Tottenham, Portsmouth, Frankfurt, Besiktas nebo Barcelonu.

Gabriela Průšová / espn.com, skysports.com

Nejnovější články