Zpět na » Serie A » Zaha se ocitl v hledáčku AC Milán, přestupu ovšem brání Crystal Palace

Serie A - Zaha se ocitl v hledáčku AC Milán, přestupu ovšem brání Crystal Palace

Zaha se ocitl v hledáčku AC Milán, přestupu ovšem brání Crystal Palace © The Scottish Sun - Prosadil by se Zaha v takticky vyzrálé Serii A?

1

Líbilo se

30.12. - Rýsuje se nám na trase Londýn-Milán jedna z největších bomb nadcházejícího transferového okna? Momentálně lze jen stěží predikovat, jak se věci skutečně mají, nicméně vícero evropských médií během posledních dní informovalo o možném přesunu Wilfrieda Zahy do AC. Samotný hráč i italský velkoklub mají značný zájem, Zahův stávající zaměstnavatel ovšem není dohodě příliš nakloněn.

Rossoneri aktuálně vévodí celé Serii A, o jeden bod před věčným rivalem ze stejného stadionu Interem, tým trenéra Stefana Pioliho ovšem nehodlá cokoliv podcenit. Právě 55letý stratég prý vidí ve zmiňovaném Zahovi poslední díl skládanky, který by ještě vyšperkoval letos dobře fungující ofenzívu AC Milán.

Rodák z Pobřeží Slonoviny se v průběhu letošní sezóny pod Royem Hodgsonem postupně přesunul na hrot útoku, odkud na scéně Premier League nastřílel osm gólů a u dalších dvou asistoval. V Pioliho systému 4-2-3-1 má však hned několik postů, na nichž by potenciálně mohl operovat. Pro hráče podobných kvalit se koneckonců v dnešní době napěchovaného zápasového kalendáře vždy najde využití.

K vyhotovení přestupu ale vede nadmíru trnitá cesta. 28letý Zaha má s Orli platnou smlouvu do roku 2023, nelze se tak divit, že si celek ze Selhurst Parku dlouhodobě nárokuje za stěžejní postavu svého prvního týmu vysoké odstupné. Akceptovatelnou hranici postavilo Palace přibližně na 50 miliónů euro.

Vzhledem k finanční náročnosti transferu vedení AC Milán jistě důkladně zváží, zda do podobné investice jít. V kádru už má totiž tak několik výrazných postav útočné řady. Jmenovitě se jedná například o v tuto chvíli zraněného Zlatana Ibrahimoviće, Rafaela Leãa, Alexise Saelemaekerse či Anteho Rebiće.

Zatím však není na místě házet flintu do žita. Jednání jsou dle posledních informací teprve na úplném začátku a nemůžeme tak vyloučit, že AC Milán vyhoví přání svého trenéra a pokusí se Zahu získat.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články