Zpět na » Serie A » Ronaldo celkovým počtem gólů dorovnal Puskáse, na Bicana a spol. ale ztrácí

Ronaldo celkovým počtem gólů dorovnal Puskáse, na Bicana a spol. ale ztrácí

Ronaldo celkovým počtem gólů dorovnal Puskáse, na Bicana a spol. ale ztrácí © 90min.com - Jak moc ještě vylepší Cristiano Ronaldo svou střeleckou bilanci?

3

Líbilo se

13.11. - Ne nadarmo platí Cristiano Ronaldo za jednoho z nejlepších fotbalistů historie. Postavit konkrétní pořadí by si troufnul jen málokdo, co se však snadno měřitelného počtu vstřelených branek týče, iniciály CR7 znovu dostály svému věhlasu. Kapitán portugalské reprezentace přišel ve středečním přáteláku s Andorrou na hřiště až z lavičky, i přesto se však stihl zapsat do historie.

Domácí výhra 7:0 nad trpaslíkem evropské kopané sama o sobě rozhodně není nijak významná, natožpak to, že se rodák z Funchalu prosadil „pouze" jednou. Co je ale důležité, pro Ronalda se jednalo o gól s těžko uvěřitelným pořadovým číslem 746, budeme-li počítat seniorská utkání v národním výběru i na klubové úrovni.

Forvard Juventusu tak v pomyslné tabulce vyrovnal výkon Ference Puskáse, maďarské ikony Realu Madrid, jehož barvy ostatně nadmíru úspěšně oblékal také sám Ronaldo. Ten však má v konkurenci nejproduktivnějších snajprů svého sportu ještě koho dohánět.

Lepší statistiku zaznamenala hned trojice hráčů. Bronzovou příčku drží Brazilec Pelé s 767 trefami, stříbro patří krajanovi Romáriovi, jenž posbíral 772 zářezů na pažbě, a nad těmi všemi ční dodnes nepřekonaný Josef Bican. Legenda pražské Slavie napočítala během své bohaté kariéry 805 gólů.

Že by Cristiano Ronaldo mohl ve chvíli, kdy pověsí kopačky na hřebík, celému žebříčku dominovat, nelze vyloučit. Alespoň třicet branek za sezónu rozhodně není v podání skvěle udržovaného útočníka ničím výjimečným a jsou to koneckonců zčásti právě rekordní zápisy, které ženou 35letého plajera stále výš. Prostřednictvím Twitteru svého spoluhráče povzbudil ve stíhací jízdě třeba Gianluigi Buffon.

Vojtech Olšr / fotbaportal.cz

Nejnovější články