Zpět na » Serie A » Hrozí hvězdnému Ronaldovi trest? Podle italského ministra sportu porušil zdravotní protokol

Hrozí hvězdnému Ronaldovi trest? Podle italského ministra sportu porušil zdravotní protokol

Hrozí hvězdnému Ronaldovi trest? Podle italského ministra sportu porušil zdravotní protokol © goal.com -

0

Líbilo se

20.10. - Italský ministr sportu Vincenzo Spadafora obviňuje Cristiana Ronalda za to, že porušil nařízení související s pandemií koronaviru. Podle něj se Ronaldo neměl připojit k portugalskému národnímu mužstvu poté, co v týmu Juventusu bylo zjištěno několik pozitivních případů koronaviru. Hráč vinu popírá a ministrovi vzkazuje, že měl všechna potřebná potvrzení a souhlasy.

Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo čelí po úterním pozitivním testu na koronavirus v Itálii kritice, že obešel zdravotní protokol. Na začátku minulého týdne odešel s dalšími šesti spoluhráči z Turína plnit reprezentační povinnosti, přestože podle médií věděl, že se kvůli pozitivním testům dvou členů realizačního týmu Juventusu dostala Stará dáma do karantény.

Spadafora se pustil do Ronalda proto, že se domnívá, že portugalský reprezentant se dopustil porušení pravidel, která nařídila Italská fotbalová federace: „Skutečnost, že jsou někteří fotbalisté slavní, jim neumožňuje být arogantní, neúctiví vůči institucím a lhát."

„Navíc když je člověk velmi známý, měl by přemýšlet o odpovědnosti a jít příkladem. Nepřeji si pokračovat v diskusích o této kauze," řekl italský ministr sportu pro média.

Ronaldo se už vrátil do Turína, kde dokončí domácí karanténu poté, co měl pozitivní test a nemohl nastoupit za národní tým ve středečním duelu Ligy národů proti Švédsku (3:0). V předchozích dvou zápasech v přípravě proti Španělsku (0:0) a v Lize národů na hřišti Francie (0:0) však hrál. Ronaldo odletěl z Lisabonu do Turína soukromým letadlem v doprovodu zdravotnického personálu a sanitka ho následně převezla do jeho rezidence, kde bude pokračovat v izolaci.

Cristiano Ronaldo

Spadaforovi však vadí, že vůbec odcestoval na reprezentační sraz v době, kdy byli ostatní hráči Juventusu v izolaci. Dva zaměstnanci klubu totiž měli dříve pozitivní testy. Portugalskému kanonýrovi nyní hrozí pokuta za porušení pravidel. „Ano, myslím si, že je to tak, pokud neměl žádné specifické povolení od zdravotnických orgánů. Pokud je zde někdo, kdo si těchto opatření neváží, tak vznikají případy, které čteme ve zprávách," uvedl Spadafora pro Radio Uno.

„Jsem pořád doma, respektuji protokol. Neporušil jsem nic, je to lež," řekl Ronaldo.

„Vrátil jsem se z Portugalska, protože jsme se s týmem ujistili, že dodržíme všechny postupy. Do Itálie jsem se vrátil leteckou záchrankou a s nikým jsem nebyl v kontaktu, dokonce ani v Turíně,“ brání se hvězda Juventusu.

Ronaldo musí strávit v izolaci deset dní a pak projít dalším testem na koronavirus. Portugalec tak kromě ligových zápasů vynechá i úvodní duel skupinové fáze Ligy mistrů proti Dynamu Kyjev. Vynechat by mohl i šlágr Ligy mistrů s Barcelonou, který se hraje o další týden později. A to tehdy, pokud by podle pravidel UEFA neměl sedm dní před tím negativní test.

Gabriela Průšová / en.as.com

Noviny
Nejnovější články