Zpět na » Serie A » David Alaba do Juventusu? Kluby údajně pokračují v jednání

David Alaba do Juventusu? Kluby údajně pokračují v jednání

David Alaba do Juventusu? Kluby údajně pokračují v jednání © worldfootball.net -

0

Líbilo se

15.10. - Italský klub by stopera či levého obránce rád získal z Bayernu Mnichov v zimním přestupovém období.Osmadvacetiletý Alaba podle webu SportMediaset už s úřadujícím italským mistrem jednal a dohoda o smlouvě, která by měla platit od ledna, je na dobré cestě. Juventus by tak mohl vyřešit problémy na levé straně obrany po zranění Brazilce Alexe Sandra.

Stará dáma usiluje o levonohého univerzála i kvůli tomu, že odmítl s vítězem Ligy mistrů z Mnichova prodloužit smlouvu. Ta hráči vyprší v červnu 2021 a bavorský celek usiluje o prodloužení spolupráce. Podle německého deníku Bild je vedení ochotné uvolnit velké finanční prostředky, rakouskému obránci se chystá předložit nabídku kontraktu s ročním platem patnáct milionů eur.

Sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžič navíc hráče v pondělí vyzval, aby se po měsících neúspěšného vyjednávání o novém kontraktu vyjádřil, zda chce v Mnichově zůstat.

O Alabu mají kromě Juventusu zájem i kluby z anglické Premier League. Osmadvacetiletý rakouský reprezentant je žádaným zbožím i pro jeho univerzálnost a bohaté zkušenosti.

Bayern Alabu získal v létě 2008 z juniorského týmu Austrie Vídeň a rakouský reprezentant jeho řady opustil pouze jednou - druhou polovinu sezony 2010/2011 strávil na hostování v Hoffenheimu. S bavorským týmem vyhrál neuvěřitelných devět ligových titulů, šest německých poháru a přidal také dvě vítězství v Lize mistrů.

David Alaba

Gabriela Průšová / sportbible.com

Nejnovější články